Raskustesse jäänud meeskond kaotas Tarvasele (lisatud video)

Kaks penaltit, Sander Viira punane kaart, Märt Kluge vigastus, oma heade võimaluste kasutamata jätmine ning FC Kuressaare meeskond pidi Esiliiga XXVII voorus Rakvere JK Tarvaselt vastu võtma 1:5 kaotuse.

Kuressaare linnastaadionil kohtumist hoogsalt alustanud väljakuperemehed lõid kohe mitu teravat olukorda ja värav oli kindlalt õhus, kui head momendid skoori avamiseks olid Tõnis Koppelil, Elari Valmasel ja Sander Lahel.

Tarvase meeste osaks jäi vastata kiirete vasturünnakutega.

„Mängisime kohtumise algul oma hooaja parimad minutid ja poleks kusagilt oodanud, et asi võib nii lõppeda,“ märkis FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak. „Samas oli mul korra tunne, et kas me pole äkki liiga palju löömata jätnud, sest jalgpallis on nii, et kui ise ei löö, siis lüüakse sulle.“

Paraku kehtis jalgpallitõde ka selles mängus. 22. minutil üritas Sander Viira trahvikasti joonel takistada läbijooksule pääsenud Rakvere ründajat, aga kahjuks nägi kohtunik seal punase kaardi väärilist määruste rikkumist ning määra lisaks ka penalti, mille külalised realiseerisid.

Saarlased jätkasid ka vähemuses nii nagu alustasid ja 29. minutil sai heale löögipositsioonile Elari Valmas, kuid Tarvase kaitsja päästis oma meeskonna käega mängides hullemast. Kohtunik määras kollase kaardi ja penalti, kuid Sander Laht saatis 11-meetrilt palli värava posti.

Vaid viis minutit hiljem näitas kohtunik taas penaltipunktile, kui oli fikseerinud nurgalöögi ajal vea Märt Klugele. Roland Kütt küll tõrjus, kuid enda ette ja teist korda Alari Aunapuu ei eksinud. Rakvere 2:0 eduseisul mindi ka puhkama.

Vähemuses Kuressaare meeskond ei murdunud ja jätkuvalt otsiti võimalusi ise skoori teha. 53. minutil võttis Mikk Rajaver pika palli hästi maha ja lõi selle külmavereliselt vastu jooksnud väravavahist mööda seisuks 1:2.

Õnnestumisest innustust saanud saarlased jätkasid ründamist, kontrollisid mängu ja hoidsid palli. „Leppisime riietusruumis kokku, et ükskõik millal me esimesena lööme, siis on kõik võimalik,“ rääkis Pelle Pohlak, kelle sõnul võitles meeskond lõpuni ja mingeid suuri pretensioone ei saa mängijatele esitada.

Ometi lõid edaspidi väravaid külalised, kes jõudsid vasturünnakutest sihile 60., 80. ja 85. minutil. „Meie jaoks oli situatsioon – kõik või mitte midagi,“ märkis peatreener, kelle sõnul ei väljenda lõppseis mängupilti.

Samas tabas meeskonda esimese poolaja lõpus raske tagasilöök, kui sai vigastada kaitsetala Märt Kluge, kes toimetati kiirabiga haiglasse, kus esialgselt tuvastati põlvesidemete tõsine trauma ja suure tõenäosusega ta sel hooajal enam mängida ei saa.

„See on suur kaotus,“ tõdes Pelle Pohlak. „Aga me ei tohi pead norgu lasta ja ütlesin meestele pärast mängu, et kui samamoodi edasi mängime, on kõik võimalik.“

Erinevate Eesti koondiste kohtumiste tõttu on meeskonnal nüüd väike mängupaus ning taas joostakse murule 12. septembril, kui koduväljakul on võimalus Rakverelt revanš võtta.

ESILIIGA XXVII VOOR
Reedel, 29. augustil kell 18:45 Kuressaare linnastaadion
FC KURESSAARE – RAKVERE JK TARVAS  1:5 (0:2)
mitteametlik protokoll
Väravad: 53. Mikk Rajaver – 23. pen. Rainer Võsaste, 35. Alari Aunapuu, 60. Sergei Akimov, 80. Rauno Valk, 85. Toomas Kiis
Hoiatused: 34. Märt Kluge, 35. Elari Valmas – 29. Kaarel Saar, 45.+5. Mihkel Saar, 89. Rauno Valk
Eemaldamine: 22. Sander Viira
30. minutil lõi Sander Laht penalti posti
35. minutil tõrjus Roland Kütt Alari Aunapuu penalti

FC Kuressaare: 12-Kütt, 22-Kaljo (65. 14-Torn), 25-Viira, 4-Kluge (45.+4. 2-Vinter), 5-Alt, 23-Luup, 8-Kastein (61. 9-M. Pukk), 21-Mikk Rajaver (56. 7-A. Saar), 11-Koppel (23. 3-Kriska), 26-Laht, 39-Valmas.
Varus: 3-Kriska, 2-Vinter, 19-Poopuu, 7-A. Saar, 14-Torn, 9-M. Pukk, 13-Suursaar.

JK Tarvas: 30-Susi, 26-E. Tovstik, 4-K. Saar, 18-M. Saar, 21-Münter, 2-Aunapuu, 11-Kiis, 7-Võsaste (46. 19-Rebane), 32-Valk (89. 17-Vaagert), 22-Ljaš, 9-Akimov (85. 50-Tammik).
Varus: 50-Tammik, 17-Vaagert, 19-Rebane.

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.