Reivo Vinter ja Maarek Suursaar tõstsid treenerioskused uuele tasemele

2 minuti lugemine

Eesti Jalgpalli Liidus UEFA  B-tasandi eksamid  edukalt sooritanud FC Kuressaare treenerid Reivo Vinter ja Maarek Suursaar tõstsid oma oskused uuele tasemele, mis annab klubi noortetööle lisakäigu.

FC Kuressaare tegevjuht Mario Pruul ütles, et nüüd on kõik klubis tegutsevad treenerid üle-Euroopalise litsentsiga treenerid ja see tähendab kvaliteedimärki. „Lapsevanemad võivad olla kindlad, et meie treenerid on haritud ja tegelevad pidevalt enda täiendamisega,“ lausus ta.

„Mul on hea meel, et minu poolt treeneritöö juurde toodud Reivo ja Maarek on võtnud asja tõsiselt ja teinud oma teadmistes suure sammu edasi. Kindlasti tuleb see kasuks ka nende edaspidisele karjäärile.“

Tüdrukute U14 ja U17 võistkonda treeniv ning mullu oma võistkonna Eesti meistritiitlini tüürinud Reivo Vinter ütles, et on koolituse lõpetamise järel kindlasti palju enesekindlam ning julgeb oma arvamust ja nägemust jalgpallist rohkem avaldada.

„Oskan oma seisukohti ka põhjendada,“ lausus ta. „Väga hea oli see, et koolitusel sai mitmekülgset infot, kuidas mängijaid nii füüsiliselt, kui ka vaimselt arendada. Kõige keerulisem oli õppida, kuidas mängijate psüühika töötab ja kuidas neile tegelikult lähenema peaks, kuidas neid juhendada ja kuidas nendega suhelda.“

Maarek Suursaar ei osanud öelda, kas ta sai pärast koolitust just paremaks treeneriks, aga ta arvab, et suhtluses ja õpetamises tuli juurde häid nippe ja uusi tarkusi. Lisaks arenes läbi presentatsioonide ja grupitööde ka suhtlus ning enesekindlus.

„Hindan UEFA B koolituse juures seda, et keskenduti enamjaolt ühele konkreetsele asjale ja iga koolitusepäev juurutati seda aina rohkem, selleks oli mängu analüüsimine,“ rääkis igapäevaselt U11-U9 vanusegruppidega tegelev Maarek Suursaar.

Samas on mõlemad mehed täis tahtmist teadmisi juurde saada ja treenerina areneda. „Sooviksin lisaks veel õppida erinevate positsioonide spetsiifikat, eriti ründajate oma,“ märkis Maarek Suursaar.

Reivo Vinter ütles, et ta tahaks kindlasti veel targemaks saada füüsilise ettevalmistuse koha pealt. „Seda teemat siiani väga põhjalikult ühelgi koolitusel käsitletud ei ole,“ lisas ta.

Ka treenerina on meestel eesmärgid paigas. „Hetkel tahan olla võimalikult kasulik ja edukas koduklubi juures. Enim meeldib mulle juhendada 11v11 mängivaid võistkondi, kus saab rohkem taktikalisi asju mõelda. Ja mingid väiksed mõtted on ka noortekoondiste suunal,“ rääkis Reivo Vinter.

„Eesmärgid on kõrged ja miks mitte ühel päeval juhendada klubi esindusvõistkonda, samas meeldib ka õpetada lapsi, et nendele laduda hea jalgpalliline põhi,“ märkis Maarek Suursaar.