Mario Pruul alustas tööd jalgpalliliidus

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare senine tegevjuht Mario Pruul asus oktoobris tööle Eesti Jalgpalli Liidus noortetööjuhtide projektijuhina.

2021. aastal palkab Eesti Jalgpalli Liit Premium ja esiliiga iseseisvatele klubidele noortetööjuhid, et nemad saaksid keskenduda ainult noortega tehtava töö kvaliteedi tõusule. Tegu on järjekordse solidaarsusmehhanismiga, mis toimib põhimõtteliselt sama loogikaga nagu edukalt käivitunud kogukonnajuhtide projekt. Mario Pruuli ülesanne on seda protsessi juhtida. Teiste hulgas palgatakse noortetööjuht ka FC Kuressaarele. „Sellele kohale inimese otsimist alustame uue aasta alguses,“ märkis Mario Pruul.

FC Kuressaarest lahkus Mario Pruul mitme faktori tõttu. „Esiteks tundsin viimasel aastal juba, et iseenda arengul on paigalseis,“ märkis ta. „Olles klubijuht tähendab see automaatselt seda, et ka klubi ei arene edasi nii nagu võiks ja peaks. Kuna klubis oli mul mitu erinevat rolli, siis tundsin end nagu „tuletõrjujana“, kus põhimõtteliselt tegelesin ainult probleemide lahendamisega erinevatel tasanditel. Selline tegevus ei ole jätkusuutlik ei iseendale ega klubile. Teine faktor on eraeluline ja kui need kaks asja kokku panna, siis tundus õige aeg muutusteks.“

Samas käivad FC Kuressaares uue juhi otsingud. Konkurss lõppes 31. oktoobril ning nüüd minnakse edasi teise vooruga ja siis selgub, kes valituks osutub. Igal juhul saab uuel tegevjuhil olema lai tööpõld.