Reivo Vinter osales noortetööjuhtide koolitusel

< 1 minuti lugemine

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) noortetööjuhtide projektis osalejatele, kelle hulgas ka FC Kuressaare noortetöö juht Reivo Vinter toimus sel nädalal kolme päeva pikkune seminar, kus jagas teadmisi kogenud Põhja-Iirimaa koolitaja Alan Nixon.

Noortetööjuhtide projekti käivitas EJL 2020. aastal ning selle eesmärk on arendada klubides välja väga heal tasemel ja klubi huvidest lähtuv noortesüsteem. Muuhulgas tähendab see nii treenerite kui noormängijate arendamist ja kvaliteedi tõusu.

24.–26. jaanuarini toimus A. Le Coq Arenal seminar, mis tõi kokku projektis osalevate klubide noortetööjuhid. Väliseksperdina oli tegevustesse kaasatud Põhja-Iirimaa jalgpalliliidu ja FIFA koolitaja Alan Nixon, kes jagas noortetööjuhtide projekti juhi Mario Pruuli sõnul osalejatele väärt teadmisi.

„Projekti esimeses kahes faasis tegelesime eelkõige organisatoorsete ja administratiivsete küsimustega, millega lõime keskkonna ja eeldused sportliku kvaliteedi tõusuks. Otsustasime juba projekti alguses, et kui jõuame sportliku kvaliteedi tõstmise juures konkreetsemate teemadeni, kaasame ka väliseksperte, kellel on selles valdkonnas oluliselt rohkem kogemusi ja teadmisi, mida meile jagada,” rääkis Pruul.

Noortetööjuhtide projektis lööb Nixon kaasa terve aasta vältel ning äsja toimunud seminar oli Põhja-Iirimaa koolitaja programmi esimene osa. „Kolme päeva läbivaks teemaks oli konkurentsivõimelisus. Meile tutvustati erinevaid Euroopa jalgpallis valitsevaid trende ning seda, kuidas nendega kaasas käia. Lisaks näitas ta meile ette erinevaid praktilisi treeninguid,” selgitas Pruul ning lisas, et seminaril osalenud noortetööjuhtide tagasiside oli väga positiivne – kõik said endaga kaasa võtta uusi teadmisi.

Koostöös Nixoniga on noortetööjuhtidele planeeritud igakuised ühised tegevused nii kohapeal kui veebi vahendusel. Lisaks on noortetööjuhtidele planeeritud nii individuaalsed kohtumised koolitajaga kui ka klubi arengu põhised spetsiifilisemad tegevused, mis viiakse läbi väiksemates gruppides.

EJL alustas projekti veidi enam kui kaks aastat tagasi, toomaks tippklubidesse lisarahastuse noortetööjuhtide palkamiseks. Noortetööjuhtide projektis lööb kaasa üheksa Premium liiga ja kaheksa Esiliiga klubi. Lisaks osaleb projektis neli klubi, kes rahastavad noortetööjuhti ise, ning kogu protsessi on kaasatud ka EJLi akadeemia.