U17 võitis teise liiga

< 1 minuti lugemine

Noormeeste U17 Eliitliiga II liiga võitis FC Kuressaare, kes 22 mängust võitis 16, viigistas 2 ja kaotas 4 kohtumist väravate vahega 66:43.

„Tulemuse poolelt ja mängulise poole pealt läks hooaeg väga hästi,“ märkis treener Roland Kütt. „Eelmise aastaga võrreldes oli liiga oluliselt paremini komplekteeritud, tugevamaid vastaseid ja võrdseid mänge oli oluliselt rohkem. Saime tugevaid mänge ning suutsime stabiilselt oma mängutaset hoida ja ära kukkumisi oli vähe.“

Üks oluline eesmärk U17 mängijate puhul on nende mänguline areng ning ka siin panid poisid Roland Küti hinnangul palju juurde. „Kui me eelmisel aastal mängisime asetusega 4+2+3+1, siis sel aastal 3+5+2, mille poisid võtsid väga hästi omaks. Nad said mänguideest aru ja rakendasid korralikult pressingut. Loomulikult oleks veel võimalik lihvida, aga kokkuvõttes oli enamusel meie vastu selle asetusega raske,“ leidis treener, lisades, et võistkondlikult tehti samm edasi, kuigi koosseis pole sügav, siis taseme poolest suhteliselt ühtlane.

„Individuaalses arengus pani 70 protsenti poistest juurde, kuigi on ka neid, kelle trennis käimise osas saab nuriseda. Samas said 3-4 mängijat proovida juba Kure U21 koosseisus ka meeste teise liiga taset.“

Mängijatest on Roland Küti sõnul ilmselt kõige rohkem juurde pannud keskkaitsja Kristofer Leedo, kes tõusis satsis nii mänguliseks, kui vaimseks liidriks. „Kapten oli küll Mattias Opp, aga Leedo tegi just vaimses rollis suure hüppe,“ märkis Roland Kütt, tõstes esile ka Johann Haameri.

Praegu on veel lahtine, mis võistkonnast edasi saab. „Ootame ära duubli hooaja lõpu ja siis kaardistame oma vastavad mängijad ära, vaatame palju meil mängijaid lõpuks on. Ideaalis oleks nii, et võiks tulla U19, kus mängiksid need, kes pole veel duubliks valmis ja oleks koht, kus mängida,“ selgitas Kütt.

Noorte mängijate arendamise üks eesmärke on kasvatada endale ka mängijaid esindusmeeskonna jaoks. Roland Küti sõnul on sellest koosseisust perspektiiv jõuda esindusse 5-6 mängijal. „Edasine sõltub juba nende enda tahtmisest,“ tõdes Roland Kütt.