Foto: Alver Kivi

Roland Kütt jagab väravavahi tarkust ka noortekoondislastele

2 minuti lugemine

Koos treenerite Marko Pärnpuu ja Jan Harendiga juhendab Eesti U16 jalgpallikoondist ka FC Kuressaare noortetreener ja väravavaht Roland Kütt.

FC Kuressaare väravasuul seisev ja samal ajal ka klubi noori treeniv Roland Kütt sattus U16 koondise väravavahtide treeneriks pärast seda, kui Eesti noortekoondiste väravavahtide treener Jyri Nieminen läks tööle Katari ja tema koha võttis üle Andrus Lukjanov.

Kõikide noortekoondistega tegelemine käib ühele treenerile aga üle jõu ning nii hakati otsima U18 ja U16 koondistele väravavahtide treenerit. Tol hetkel FC Kuressaare peatreeneri ametis olnud Pelle Pohlak oli teemaga kursis ja soovitas Roland Kütti Eesti Jalgpalli Liidu tehnilisele direktorile Janno Kivisillale, kes veidi aja pärast ka temaga ühendust võttis.

„Pikalt kaaluma ei pidanud,“ tunnistas Roland Kütt, kes alustas nüüd selle töö juures oma teist aastat ja treener loodab, et temaga ollakse rahul.

Üks-kaks korda kuus koguneva koondise juures on Roland Küti ülesandeks tegeleda väravavahtidega, neid arendada ja anda noortele nii palju infot, kui võimalik. Pärast koondise kogunemist saadab ta raporti Andrus Lukjanovile, et tal oleks ülevaade väravavahtide seisust. „Andekaid noori, kellega tööd teha, on küll,“ lausus ta.

Roland Küti põhitöö on olla noortetreener FC Kuressaares ja tema sõnul ongi seni klubis puudu olnud keegi, kes väravavahtidega tegeleks. „Kui vaadata viimast kümmet aastat, siis meie oma klubist olemegi mänginud mina ja Rait Hansen nii esinduses kui duubelmeeskonnas. Nüüd on Enri Nurmik ka ringiga tagasi,“ märkis ta.

„See näitab seda, et väravavahte pole noorte hulgast peale tulnud. Meil on küll olnud võimekaid väravavahte, aga mingitel põhjustel on nad jalgpalliga lõpetanud.“

FC Kuressaare hetkeseisu noorte väravavahtide osas hindab Roland Kütt heaks. Garel Muul on U17 koondise vaateväljas, Harald Nurmik osaleb U15 koondise treeningutel ja samuti kuulub Johanna Priske tüdrukute U15 koondisesse. „Kindlasti tasub ära mainida ka 2004. aastal sündinud Karl-Sander Vaga, kes on näidanud väga häid loomulikke väravavahi omadusi. Loodetavasti on neil sama palju ambitsioone, kui Mihkel Aksalul,“ rääkis Kütt.

„Minu töö eesmärgiks on tõsta Saaremaa väravavahtide taset. Kindlasti tahaksin tegeleda ka veel mõne noortegrupiga. Pole väga sellele mõelnud kuhu ma võiksin treenerina jõuda, aga usun, et kui teha midagi südame ja kirega, rullub tee sinu ees ise lahti.“