Tuleviku duubel murti kindlalt maha

2 minuti lugemine

FC Kuressaare viikingid lasid kohe kohtumise algul Viljandi JK Tulevik II vastu kiivrisarved käiku, võtsid mängu enda kontrolli alla ja said kindla 5:2 võidu.

Viljandi kunstmurustaadionil mängitud kohtumises asus FC Kuressaare Sander Viira 9. ja 22. minuti väravast juhtima 2:0. „Võtsime neil kohe kõri pihku,“ tunnistas peatreeneri kohusetäitja Sander Viira. „Meeste kontsentreeritus mänguks oli hea, saime kohe teravad rünnakud toimima ja see tõi ka suhteliselt kiirelt edu.“

28. minutil viis Margus Rajaver meeskonna juba 3:0 juhtima. Puhkama mindi siiski 3:1 eduseisus, sest 41. minutil lasti väljakuperemeestel ühest harvast standardolukorrast Hegert Heili poolt üks värav tagasi lüüa.

Teine poolaeg algas taas saarlaste ülekaalu tähe all. 72. minutil lõi Mario Stern 4:1 ja kolm minutit hiljem Margus Rajaver 5:1. Kohtumise lõppseisu 5:2 vormistas pärast kaitse eksimust siiski 77. minutil Jaagup Luhakooder.

„Oleks rahul, kui me oleks taga nullis hoidnud,“ lausus Sander Viira. „Meil oli mängus kahjuks häid ja halbu perioode. 3:0 ja 5:1 eduseisul lasi osa mehi jala sirgu, sest mõtlesid, et võit on käes.“

Sander Viira hinnangul kulges kogu kohtumine saarlaste taktikepi järgi. Vastasel lasti algul palli taga lükata ja nad kasutasid rohkem pikka palli. Siis hakati mulke kõrgemalt pressima ja edu tuli.

„Kaitses on meil jätkuvalt ebakõlasid, sest vastaste väravad tulid liiga lihtsalt,“ leidis Sander Viira. „Ka koostöö kaitsjate ja väravavahi vahel jätab veel soovida. Aga hooaja edenedes peaks see kindlasti paranema.“

Järgmisel nädalal sõidab meeskond Tartusse, kus pühapäeval on vastaseks JK Welco.

Esiliiga B, III voor
mitteametlik protokoll
Laupäeval, 12. märtsil kell 13.00 Viljandi kustmuruväljak
Viljandi JK Tulevik II – FC Kuressaare 2:5 (1:3)
41. Hegert Heil, 77. Jaagup Luhakooder – 9., 22. Sander Viira, 28., 75. Margus Rajaver, 72. Mario Stern
Hoiatus: 31. Marek Hanson

JK Tulevik II: Rait Oja, Krister Kansi (76. Laanoja), Simon Lukka (46. Rattasep), Sander Luik, Marek Hanson, Kaido Kaljula, Kevin Paavo, Gunnar-Laur Sindi, Lauri Elur (46. Koobas), Jaagup Luhakooder, Hegert Heil.
Varus: Künter Grünbaum, Sten Koobas, Alko Laanoja, Rasmus Lukka, Taavi Rattasep.

FC Kuressaare: Enri Nurmik, Aleks Lesk, Elari Valmas (c), Urmas Rajaver, Mairo Miil (26. Rasmus Saar), Jaanis Kriska, Karmo Paju (77. Tõnis Koppel), Kirill Kornilov, Margus Rajaver, Sander Viira (65. Amor Luup), Maarek Suursaar (57. Mario Stern).
Varus: Tõnis Koppel, Mario Stern, Rasmus Saar, Amor Luup.

Mänguolud: +4, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.