Roland Kütt: minu soov oli mängida esiliiga medalitele

2 minuti lugemine

Neli aastat FC Kuresaare naiskonda peatreenerina tüürinud ja uueks hooajaks ametiposti maha pannud Roland Kütt oleks soovinud tänavu mängida esiliiga medalitele, kuid kokkuvõttes on ta rahul oma mängijate arenguga ja uuele tasemele jõudmisega.

„Naiskonna treenimisest loobumiseks tundus praegu olevat õige aeg, seda nii mulle kui treenerile ja mängijatele,“ märkis Roland Kütt, kelle hinnangul on neli aastat olnud päris pikk aeg.

„Alguses, kui klubi juhtkond tegi mulle ettepaneku asuda naiskonna peatreeneriks oli väike hirm, sest neidude ja naiste õpetamise osas oli teadmatus. Aga kohanesin suhteliselt kiiresti ning on hea meel, et naiskond andis mulle jalgpallis uue nurga ja pean tõdema, et see on meeste jalgpallist siiski erinev.“

Roland Küti sõnul sõltub palju mängutasemest ja mängijate oskustest, kuid treenerina leiab ta, et naiskonda treenides peab olema natuke kannatlikum. Kui meestel on tehnilises pagasis näiteks söödud ja pallipuuted paigas, siis naistel see sellisel tasemel ei ole ja vajab rohkem harjutamist.

„Aga kui vaadata seda, kust me neli aastat tagasi alustasime ja kus me sügisel lõpetasime, siis ka kõrvaltvaataja saab visuaalselt aru, et me oleme oma mängupildis teinud sammu edasi ja väljakul tegutsetakse mõtestatult,“ lausus Kütt.

„Kõige rohkem olengi rahul just mängulise arenguga. Eeskätt oleme ise väljakul palliga julgemad, meil on olemas idee, mida püüame mängus ellu viia. Ei ole enam nii, et pall lüüakse ette kiirele ründajale, kes peab siis seal olukorrad ära lahendama.“

Roland Kütt ei oska öelda, kas ka midagi jäi peatreenerina tegemata ja kuidas ta kokkuvõttes hakkama sai peaks küsima teistelt. „Mina püüdsin anda endast niipalju, kui võimalik,“ märkis ta.

„Tagantjärele mõeldes oli õige samm minna aastaks teise liigasse ja positiivne oli alustada treeninguid neli korda nädalas. Muidugi oli minu soov mängida esiliiga medalitele, aga kuna võistkond ei treeninud koos, siis oli seda raske saavutada. Samas tõmbas minu ambitsioonidele kriipsu peale ka Kristina (Teern) minek FC Florasse. Juhtmängijast ilma jäämine ei ole kerge.“

Uuele peatreenerile Reivo Vinterile annab Roland Kütt naiskonna üle kerge südame ja usaldusega. „Oleme loonud piisavalt hea platvormi naiste jalgpalli järgmiseks sammuks,“ tõdes ta.

„Me oleme tegelikult juba aasta koos töötanud, Reivo on südamega asja juures ning soovib treenerina edasi areneda ja on pühendunud. Reivo on klubis juba tüdrukute ja neidude jalgpalliga tegelemas ja tema juhendamisel koondub nüüd kõik ühe mütsi alla. Tal on pilt selge, mis selles vallas toimub.“

Roland Küti sõnul on Eesti naiste jalgpall tal jätkuvalt südames, selle käekäik läheb talle korda ja nii jälgib ta ka ala arengut tulevikus. „Aga olen alati Kure naiskonna mängijatele kättesaadav ja neid tribüünidel toetamas. Ja kui Reivo soovib olen talle nõu ja jõuga abiks,“ rääkis ta.

Nüüd jätkab Roland Kütt FC Kuressaares kolme poiste grupiga. Esialgu pole veel selge, kas ja kuidas ta jätkab esindusmeeskonna juures. „Igal juhul olen ma klubi tegemiste juures edasi,“ lausus ta.