Alver Kivi

Roland Kütt: naiskond oli tubli ja ei andnud alla

2 minuti lugemine

FC Kuressaare naiskond jätkab 2019. aastal esiliigas ja kuigi koht tagati alles üleminekumängudega hindab peatreener Roland Kütt hooaja üsnagi stabiilseks, sest palju kaotusi järjest ei saadud ja suuri ära kukkumisi ei olnud.

“Peaeesmärk, mis sai hooaja eel püstitatud, ehk liigasse püsimajäämine sai täidetud, kuid kindlasti ei tahtnud me seda teha läbi üleminekumängude,” rääkis Roland Kütt. “Tegelikult jäi nelja minuti kaugusele võimalus mängida hoopis üleminekumänge meistriliigasse. Konkreetset joont on seepärast hinnangu andmiseks väga raske vahele tõmmata.”

Roland Kütt ütles, et tema soov oli juhendada võistkonda, kelle vastu on kõigil raske mängida ja nii oli hooaja peale vaid paar sellist mängu, kus poolajaks oli kõik selge. “Suutsime korralikult vastu seista liiga liidritele ja ka meistriliiga naiskonnale karikamängus. See on hea märk, et oleme suutnud olla mängus ja teha vastastele olukorra raskeks. Kõikidele suutsime ka värava lüüa,” märkis treener.

Samas oli aasta Roland Küti sõnul siiski veidi vastuoluline. Mängupildis tegi naiskond kindlasti sammu edasi, palliga mängiti paremini ja suudeti ka mängu kontrollida. Samas realiseerimine langes ja väravaid löödi mullusest vähem, ehk kokku saadi 20 mänguga 23 tabamust.

“Kahjuks ei jõua Marilis Remmel trennis käia ja seepärast on tal probleeme palli tunnetusega ja tehnika veab alt,” kommenteeris Roland Kütt seni palju väravaid kõmmutanud ründaja tagasihoidlikuks jäänud panust.

“Kui mullu lõid Kerli Kask ja Eva Ratas kahe peale 13 väravat, siis tänavu Kask ainult 3. Samas kui eelmisel aastal tegime ainult ühe nullimängu, siis sel aastal viis ja siin on toimunud päris korralik edasiminek. Suur eesmärk oli ka lasta endale vähem väravaid lüüa ja sellega tulime toime.”

Ühe näitena kergest tagasilöögist tõi Roland Kütt olukorra, kus kevadel kuulusid noortekoondisesse Johanna Priske, Karmen Kelsi Kruut, Kerli Kask ja Eva Ratas, kuid sügisel ei olnud seal enam ühtegi mängijat. “See räägib nii mõndagi,” leidis treener, kes salamisi lootis neilt arengus hoopis järgmist sammu.

Roland Küti sõnul oli sel hooajal tunda ka suhtumise probleeme, kuid millest see tuli ei oska ta öelda. “Eks ma ise ka veel õpin ning võib-olla oli hooajaks valmistumine liiga pikk ja intensiivne,” lausus ta. “Siin võin endale tuhka pähe raputada, sest mängijad polnud sellega harjunud. Aga füüsiline vorm oli mängijatel kevadel ikkagi hea.”

Samas avaldas peatreener naiskonnale tunnustust. “Mängijaid oli küll vähe, aga olime ikkagi tublid ja ei andnud alla, kuigi sügisel oli treeningutel osalemisega probleeme, taktikat ei saanud harjutada ja tuli keskenduda individuaalsetele harjutustele,” tõdes ta.

Järgmisel hooajal tahab Roland Kütt ikka samade mängijatega edasi minna. “Kuna meil 2003. aastal sündinud tüdrukute osas oli auk sees, siis nüüd on alt tulemas siiski lisa ja koosseisu probleemid saavad leevendust. Ja hetkel pole keegi öelnud, et ei jätka,” märkis ta.