Margus Kuusk

Naiskond jätkab esiliigas

Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste esiliiga üleminekumängude korduskohtumises võitis FC Kuressaare võõrsil Tartu JK Tammeka II 1:0 ja jätkab ka järgmisel hooajal mängimist samal tasemel.

Kuna esimene kohtumine Kuressaares lõppes nädala eest 1:1 viigiga oli Kuressaarel vaja saada võit või avakohtumises saavutatust suurema skooriga viik. Kindlasti oli vaja lüüa värav ja võimalusel hoida enda oma puhtana.

“Alustasime normaalselt,” rääkis peatreener Roland Kütt. “Palli valdamine ja mäng oli esimesel poolajal meie käes, aga tegime palju lihtvigu ja ise tegelikult vastase jaoks rünnakutel ohtlikuks ei saanudki.”

Esimene poolaeg lõppes 0:0 ja see seis sobis võõrustajatele. Asi otsustati 60. minutil, kui Kateriin Kuuse kauglöök Tammeka väravaposti äärde oli täpne ja tablool olid saarlannadele sobivad numbrid 1:0.

Seejärel mäng võrdsustus ja viimased 15 minutit oli FC Kuressaare tugeva surve all. “Aga pidasime vastu,” tõdes Roland Kütt. “Mäng läks lõpuks ikka väga närviliseks, nemad surusid ja meie kaitsesime ning kokkuvõttes oli põnev.”

Roland Kütt ütles, et hooaja eesmärk oli püsimajäämine, kuigi kindlasti ei soovitud seda teha läbi üleminekumängude. “Tegime ise enda elu keeruliseks, aga tulime raskest seisust välja. Oli teada tuleb keeruline, aga oli raskem kui arvasime. Lõpp hea ja kõik hea, väärime kohta esiliigas.”

Kastanid tõid tulest välja Johanna Priske, Eliisa Saar, Anne-Mai Alas, Heddi Pruul, Lisette Karja, Triin Tedrekull, Gerly Ots, Kateriin Kuusk, Elis Armuand, Kerli Kask, Marilis Remmel ja Grete Jõgi.