Allan Mehik

Roland Kütt: tegime naiskonnaga eduka vaheaasta

< 1 minuti lugemine

Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste teise liiga võitnud FC Kuressaare peatreener Roland Küti sõnul oli hooaeg neile, kes on juba varem mänginud ilma stressita vaheaasta ja uutele mängijatele kohanemise aeg.
“Hooajaga saab olla väga rahul,” lausus Roland Kütt, kes just noorenduskuuri tõttu loobus naiskonnaga esiliigas mängimisest. “Kevadel me endale tulemuse mõttes eesmärke ei pannud ning soov oli anda just noorematele mängijatele kogemust ja mänguaega, et neil oleks naiste hulgas võimalikult valutu kohaneda. Seepärast ei osanudki midagi konkreetset oodata.”
FC Kuressaare võitis 14 kohtumisest 10, viigistas 3 ja kaotas 1. Kokku löödi 58 ja endale lasti lüüa 18 väravat. “See, et tuli liigavõit näitab, et uued mängijad sulandusid hästi, kohanesid ilusti naiste liigaga ja said kokkuvõttes väga hästi hakkama,” märkis Roland Kütt.
“Olen meie noorte mänguga rahul, nad võeti hästi vastu ja naiskonna sisekliima oli hea. Kuigi teise liiga tempo pole just see, mis vaja saime harjutada palju palliga mängimist ja selle peale annab oma kvaliteeti kasvatada. Samas ei ole ma rahul sellega, kui palju meile väravaid löödi. Vahel oli lubamatut praaki ja lihtsaid eksimusi lihtsates olukordades.”
Roland Küti hinnangul oli liiga tase väga erinev. Kui FC Põlva Lootos II, Kohtla-Järve JK Järve ja Narva JK Trans olid nõrgemad, siis mängud Paide Linnanaiskonna ja Pärnu Vaprusega olid tasavägised ja pingelised. “Kuna noorte kõrval olid meil ka kogenud mängijad, siis lõigi tasemevahe just alumise otsa võistkondade vastu hästi välja,” leidis peatreener.
Järgmisel aastal jätkab naiskond kindlasti esiliigas ja Roland Küti sõnul on ta sellele põgusalt juba mõelnud ja seda peamiselt uute tüdrukute osas, kes naiskonda tulevad. Tänavu U15 vanuseklassis hästi mänginud Victoria Vihman, Helina Tarkmeel, Kaili Lilles ja Marii Silts on juba käinud naiskonna trennis. “Nad on treeningu kvaliteedile kindlasti juurde andnud,” leidis peatreener, kes vaatab järgmisele hooajale optimistlikult.