Alver Kivi

Saaremaa Cup 2015 toob mängima viie riigi noored jalgpallurid

< 1 minuti lugemine

Nädala algul Kuressaares toimuval rahvusvahelisel noorte jalgpalliturniiril Saaremaa Cup 2015 mängivad seitsmes vanusegrupis võistkonnad Eestist, Lätist, Venemaalt, Soomest ja Valgevenest.

Saaremaa Cup  on kujunenud nii Eestis, kui Baltimaades väga oluliseks noorte jalgpalliturniiriks.Turniiri tase on aasta-aasalt muutunud üha paremaks. Turniiri korraldaja FC Kuressaare pingutab selle nimel, et sport võimaldaks eri riikide noorsportlastel kokku tulla, nautida üritust ja Saaremaa  erinevaid võimalusi.  Turniiri esindaja Jan Važinski ütles, et tänavu osaleb 43 võistkonda. „Kahju, et Leedu ei ole esindatud,“ märkis ta. „Aga tulevikus oleks väga hea, kui saaksime siia mõne Rootsi võistkonna ja töötame selle nimel.“

Jan Važinski sõnul peaks võistkondade sportlik tase olema ühtlane ja suureskoorilisi mänge tulla ei tohiks. Võõrustajana on FC Kuressaare turniiril esindatud 11 võistkonnaga.

Jan Važinski ütles, et FC Kuressaare võistkondade eesmärgid on hästi mängida ja kindlasti soovime, et üks karikas jääks meile.

Turniiri vältel peetakse Saaremaa vutiväljakutel maha ligikaudu 200 põnevat ja kaasahaaravat jalgpallimatši. Mängitakse Kuressaare Gümnaasiumi staadionil, Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumi staadionil, Tivoli platsil ja Saaremaa Ühisgümnaasiumi staadionil.

Lisainfot saab turniiri veebilehelt www.saaremaacup.eu