Saaremaa Cup laieneb veelgi

< 1 minuti lugemine

Kui varasematel aastatel osales Saaremaa Cupil heal juhul 10 võistkonda, siis tänavu oli siin mängimas juba 34 võistkonda. Järgmisel aastal üritatakse siia saada 50-60 meeskonda.

FC Kuressaare noortetööjuht Jan Vazinski märgib, et tänavuseks suurimaks saavutuseks on osalenud võistkondade arv. Kuna korraldusega saadi hakkama ja võistkondade esindajad jäid rahule, mõeldakse tulevikus veelgi suurema turniiri korraldamisele. Osalejate arvu saab suurendada vanusegruppide lisamisega ja kindlasti saavad võimaluse ka tüdrukud.

Üheks ülesandeks saab olema kindlasti osalevate võistkondade taseme ühtlustamine. „Salmel mänginud kuni 15-aastaste poiste tase oli hästi võrdne ja ühtlane,“ märgib treener, tõdedes, et teistes vanusegruppides oli tase siiski erinev.

„Nooremates vanusegruppides on raske kohe ühtlast taset saada ja see on ka mujal nii. Nad ei mängi veel liigasid, vaid peamiselt oma piirkondlikes alagruppides ja kui nad on veel välismaalt on võistkondade taset raske ühtlustada.

Vazinski sõnul on sellist turniiri vaja eeskätt meie noortele. „Ma arvan, et mängud andsid korraliku mängupraktika ja tõstis poiste enesekindlust,“ rõhutab ta koduste mängude tähtsust.

„Enesekindluse puudumine annab meil kogu aeg tunda ja eriti veel noorte võistkondade puhul. Nad on väikesest kohast ja suures linnas teiste võistkondadega kohanemine võtab aega. Nüüd ammutasime kodus kindlust ja  see on suur pluss.“

 

Tulemused

U9: 1. Korson Palloseura, 2. FC Santos I, 3. FC Flora

U10: 1- FC Santos, 2. FK Marupe, 3. FC Kuressaare

U11: 1. FC Flora, 2. Riihimäen PS, 3. FC Santos

U12: 1. FC Kuressaare II, FC Kasiysi, 3. Tallinna Kalev