Saarlased jäid Eesti amatöörkoondisega Itaalias võiduta

< 1 minuti lugemine

4.-10. oktoobrini Itaalias Veneto maakonnas peetud UEFA Region’s Cup nime kandval Euroopa amatöörjalgpallurite valikturniiril jäi Eesti koondis, kuhu kuulusid ka Ilmar Leimann ja Keito Liiv võiduta.

Teise ja kolmanda liiga Lääne tsooni mängijatest koostatud Lääne-Eesti meeskond kaotas Poola Kujawsko-Pomorskile 0:3, Itaalia Venetole 0:7 ja Lääne-Soome meeskonnale 1:5, värava lõi Henry Rohtla.

Eesti meeskonna peatreener on Gert Olesk märkis, et kui kõik mängud kaotatakse, siis ei saa tulemusega kindlasti rahul olla. „Vastased olid meist füüsiliselt ja tehniliselt paremad,“ rääkis ta.

Kommenteerides saarlaste sooritust märkis Olesk, et kõigile meestele anti võimalus väljakule saada ja meie mehed olid keskmisel tasemel. „Alati saab paremini,“ tõdes treener.

Esimeses kohtumises Poolaga sekkus Leimann mängu vahetusest, Liiv ei osalenud. Itaallaste vastu olid mõlemad mehed algkoosseisus, Soome vastu oli Liiv põhirivistuses, Leimann sekkus vahetusest.

„Sain väga hea kogemuse,“ tunnistas Ilmar Leimann. „Minu jalgpallurikarjääri jooksul nii kõrgel tasemel mänge pole veel olnud. Vastased olid ikka meie meistriliigaga võrdsed.“

Oma mängu kohta ütles Leimann, et Poola vastu tuli väga hästi välja, sest kohanes kiiresti. Itaallastega oli kõige raskem, sest mängutempo oli väga kõrge. „Pidi ikka väga palju jooksma,“ tunnistas poolkaitsja.

Leimanni sõnul olid vastased hästi kokkumänginud, meie koondis tutvus alles lennujaamas. „See andis ka mängudes tunda ja eriti just teine poolaeg kippus meie koostöö lagunema,“ lausus ta.  

Region’s Cupile sõitev Eesti esindaja selgub madalamate liigade võistkondadele korraldatava väikeste karikavõistluste tulemusel. Seekord saavutas esikoha HÜJK Emmaste, kes pidi pääsu eest Euroopasse kohtuma mulluse võitja Jõhvi JK Orbiidiga. Viimane aga loobus sellest võimalusest ning nii otsustas Emmaste koos jalgpalliliiduga, et sel korral esindab Eestit Lääne-Eesti regiooni ühendmeeskond. Turniiril ei tohi kaasa teha mängijad, kes on kunagi meistri- või esiliigas osalenud.

Järgmise aasta juunis mängitavale finaalturniirile lunastas pääsu turniiri võitnud Veneto, kes võitis UEFA Regions’ Cupi 1999. aastal. Itaallastele järgnesid poolakad, soomlased ja eestlased.