Saaremaa JK lõpetas hooaja võiduga Kärdla vastu (täiendatud)

2 minuti lugemine

Saaremaa JK alistas pühapäeval Kuressaare kunstmuruväljakul hooaja viimases mängus Kärdla Linnameeskonna 2:1, kusjuures naabersaare meeskonnast oldi paremad kahe aastase vaheaja järel.

Kuigi külalised läksid mängu 1:0 juhtima, mindi vaheajale seisul 1:1. Saarlaste poolt sai tabamuse kirja Kristen Mere, kes soololäbimurde järel palli hiidlaste värava etteposti kõmmutas.

Kuigi teise liiga üleminekumängudele pääsemise nimel võidelnud külalised pingutasid, mis suutsid, lõid lõpuminutitel teise värava hoopis saarlased ja taas oli tegijate hulgas Mere. Ta murdis vasakult äärelt kasti, andis otsajoonelt tsenderduse ja Ahto Timmil jäi vaid üle jalg ette panna.

Meeskonna kapten Stenver Matt jäi mänguga rahule. „Seda me tahtsime,“ märkis ta, lisades, et Saaremaa JK läheb igat mängu võitma, aga hiidlastega on mängud alati printsipiaalsed.

„Vahel on nii, et kui meile lüüakse üks ära, siis vajume täitsa ära. Täna aga polnud sellist tunnet, et võiksime kaotada ja paki saada. Vasturünnakud kandsid vilja.“ 

Täna mängisid: Lauri Põld, Priit Salong, Kustas Kobin, Artur Loorpuu, Jüri Põld, Laur Vatsfeldt, Stenver Matt, Karl Riim (Karel Kruuser), Ahto Timm, Kristen Mere ja Joonas Põld.

Hooaeg lõpetati 9. kohal 8 võidu, 3 viigi ja 11 kaotusega.  Suurim väravakütt oli Kristen Mere 9 tabamusega. Lõplikku III liiga läänetsooni tabelit ja Saaremaa JK mängutulemusi näeb siit.

Ülekaaluka esikoha pälvis Eesti Koondis, kes kaotas hooajal ainult ühe mängu, teiseks tuli Rummu Dünamo ja kolmandaks Pärnu FC Metropool.

Et selgitada III liiga meister kohtub Eesti koondis esmalt Tartu Quattromediga ning edu korral veel FCF Tallinna Ülikool – Raasiku FC Joker 1993 paari võitjaga.

III liiga lääne parimaks väravakütiks on endine FC Kuressaare mängija Dmitri Skiperski, kes nüüd skooris Eesti Koondises 35 korda.

Seoses liigareformiga peaks olema nii, et viimase koha omanik peab üleminekumänge IV liiga lääne kolmanda koha meeskonnaga, kelleks on FC Haiba. Kuna aga Tabasalu meeskond loobus liigamängudest, siis langevad nad turniiritabelis viimasele kohale sõltumata punktisaagist ning kukuvad IV liigasse ja üleminekumänge ei toimu ning FC Haiba pääseb automaatselt III liigasse.