Sander Laht hakkas lööma ja Kure võitis

2 minuti lugemine

Aasta aega väravapõual olnud Sander Laht lõi FC Kuressaare kasuks lõpuks kaks väravat ja meeskond alistas jalgpalli Premium liigas kodus Viljandi Tuleviku 3:0.

„Eks ta hinges kummitas,“ tunnistas Sander Laht. „Et miks ta ei tule ja aasta läks väga kiiresti, esimest korda karjääris nii pikk aasta. Tekkis küsimus, et mis ründaja ma olen, kui ei suuda lüüa, aga õnneks sai see aasta täna otsa. Liiga palju ma välja ei näidanud, aga emotsioon oli hea.“

Peatreener Roman Kožuhhovski sõnul ütles Sander Laht talle hooaja alguses, et ta ei hakka ilma fännideta väravaid laama. „Täna ta lõi kohe kaks, tegi meile kingituse ja pidas oma sõna,“ oli treener ründajaga rahul. „Me oleme oma fännidele väga tänulikud, sest nad andsid meile suure impulsi ja tundsime läbi mängu, et nad aitavad meid.“

Roman Kožuhhovski lisas, et Sander Lahe kahe värava kõrval oli veel positiivne see, et meeskond ei lasknud endale lüüa. „Neil polnud saja protsendilisi võimalusi ja poisid mängisid distsiplineeritult,“ lisas ta.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises avas Kure skoori juba 6. minutil, kui Marco Lukka andis oma väljakupoolelt pika söödu ette Tuleviku kaitseliini taha ja sinna sööstnud Laht saatis palli posti kõrvale.

  1. minutil tõrjus Tuleviku väravavaht Joonas Soomre pealelöögi Silver-Alex Kelderi jalalale ja viimane saatis mänguvahendi kindlalt võrku. 62. minutil lõi Laht pärast Kelderi tsenderdust lõppseisuks 3:0.

„Minu hinnangul võitsime teenitult,“ märkis Roman Kožuhhovski, kelle sõnul nägi ta mängijate head häälestust mängule. „Pärast kodus saadud kaotust FC Floralt oli vähe aega ja ma mõtlesin ei äkki ei ole mehed sellest korralikult välja tulnud,“ selgitas ta.

„Ometi oli valmisolek selleks mänguks väga hea. Minu hinnangul me domineerisime ja kui Tulevik oligi mingil momendil palliga rohkem, siis tänu sellele, et meie seda neile võimaldasime.“

Peatreener tegi ka mitmeid taktikalisi muutusi ja eeskätt just positsioonides. Rauno Kelder oli 9 positsioonil, sest ta annab pressingul juurde, Rauno Tutk tegutses 10 peal ja Joonas Soomre äärel. „Tunnetasime, et Rauno annab balanssi ja Soomre on äärel väga efektiivne,“ tõdes ta.

Roman Kožuhhovski sõnul ei olnud esimeses kohtumises saadud 0:5 kaotus üldsegi aktuaalne. „Me sellest ei rääkinud, sest mulle selles mängus 30 mintut meeldis ja seepärast tragöödiat ei näinud, kuigi resultaat oli kehv,“ lausus ta.

  1. juulil kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik  3:0 (2:0)

Mänguolud: +18, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 210

Väravad: 6., 62. Sander Laht, 26. Silver Alex Kelder

Hoiatused: 35. Sander Seeman, 72. Joonas Soomre, 79. Silver Alex Kelder – 18. Kristjan Kask, 31. Marco Budic

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Marco Lukka, Mairo Miil, Rauno Tutk, Oliver Rass (84. Elari Valmas), Sander Seeman, Silver Alex Kelder (88. Nevil Krimm), Joonas Soomre (84. Ramsus Saar), Sander Laht.

Varumängijad: Roland Kütt, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Elari Valmas, Sten Penzev, Nevil Krimm, Rasmus Saar.

Viljandi JK Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik, Gerdo Juhkam, Marco Budic, Mark Edur (58. Jonas Tossou), Kristjan Kask (74. Jude Barrow), Tanel Lang, Herol Riiberg, Sander Kapper, Pavel Marin, Kaimar Saag (74. Nikita Komissarov).

Varusmängijad Matheas Madik, Alex Roosalu, Nikita Komissarov, Jude Barrow, Jonas Tossou.

Peakohtunik: Roomer Tarajev

Abikohtunikud: Silver Sepp, Rando Kesküla

Neljas kohtunik: Kristjan Kattus