Elari Valmas liigub Kure rekordi suunas

2 minuti lugemine

Kui praegu on 303 liigamänguga FC Kuressaare rekordiomanik juba mängimise lõpetanud Martti Pukk, siis jõudsalt liigub selle numbri ületamisele Elari Valmas, kellele kohtumine Viljandi Tulevikuga oli 301. Sama saavutus on kirjas ka Sander Viiral.

„Number on muidugi suur ja kui lisada siia veel duubli eest mängitud kohtumised, siis tuleb see kusagil 500 kanti,“ tõdes Elari Valmas, kelle hinnangul on tegu siiski märkimisväärse saavutusega ja tal on selle üle hea meel.

Küsimusele, kas sihikul on Martti Puki 303 mängu ütles Elari Valmas, et kui tervis vastu peab, siis ta selle ka ületab, kuid kindlasti ei ole see prioriteet number üks. „Kui tuleb, siis tuleb ja ikkagi on veel ees tõeline Kure legend,“ lausus ta.

Esimese kohtumise FC Kuressaare esindusmeeskonna särgis mängis Elari Valmas 2007. aastal Narva Transi vastu Kuressaare linnastaadionil, kui vahetas välja Kaarel Raamatu. Paraku on 301 mängu hulgas olnud ka kohtumisi, mida ei tahaks meenutada.

„Kellelegi ju ei meeldi suured 0:5, 0:6, 0:7 pakid ja saunad,“ märkis Valmas. „Kõige rohkem meenub see, kui tulime Saarte mängudelt ja saime suure kaotuse. Halb oli sellist kaotust vastu võtta.“

Kirkaimate momentidena tõi Elari Valmas välja võidud suurte klubide üle ja olukorrad, kui mõnikord on võetud punktidega ja üllatustulemustega tiitlivõitlusse sekkutud. „Halvas mõttes on meeles muidugi olukord, kui Kaljuga mängus saime mõlemad kirja miinus-miinus,“ meenutas ta pretsedenditud olukorda.

„Treener saatis mind viimasel hetkel platsile, kuigi ma ei oleks tohtinud, sest olin mängukeelu all. Aga ma ei välista, et karjääri kirkaim moment on veel ees. Teeme hooaja lõpuni ja vaatame.“

Kahel viimasel hooajal on Elari Valmas olnud pigem vahetusmängija ja tänavusel hooajal on ka mänguminutid vähenenud. „Olen sellega leppinud juba eelmisel hooajal, kuigi mänguaega sain päris palju. Ma ei jõua enam niipalju trennides käia, tase on kõrge ja lihtsalt ei ole võimalik enam niisama peale minna,“ põhjendas ta arenguid.

Tulevikus on Elari Valmas valmis tribüünidel ka fännina kaasa lööma. „Laualusõnad on pooleldi selged, teen paar sammu fännidele lähemale ja miks mitte koos Ultratega tribüünidel toimetada,“ väljendas mees valmisolekut mängijakarjääri lõppedes ka toetajana oma lemmikute edusse panustada.

Pärast Viljandi Tuleviku 3:0 võitmist tõusis meeskond turniiritabelis kõrgele kuuendale kohale.

„Võitlusvaim on klubi sees olemas, see on viikingilik ja püüame teha vastaste hulgas rüüstamistööd,“ lausus Elari Valmas lisades, et ta hindab meeskonna sooritust kõrgelt. „Mängupilt on olnud väga hea ja võime olla rahul. Samamoodi tuleb jätkata ja on oluline, et suvel jälle vormilangust ei tule.“