Sander Laht mängis end kolmesajaliste klubisse

< 1 minuti lugemine

Laupäevane kohtumine Tallinna JK Legioni vastu oli ründaja Sander Lahele 300 liigamäng  FC Kuressaare ridades ja sellega sai temast klubis neljas selle tähise ületanud mängumees.

„300 mängu on olnud suureks unistuseks pärast Puka (Martti Pukk) lõpetamist, kes on olnud eeskuju oma pühendumuse ja tahtmisega,“ rääkis Legioni vastu kauni avavärava kõmmutanud Sander Laht.

„Olen järjekindlalt tööd teinud ja liikunud selles suunas, et olla väljakul edukas ning treeninud piisavalt targalt, et olen suutnud püsida terve ja oma mängude summat sellise numbrini tasapisi kasvatada.“

Enim kohtumisi 309 on kirjas Elari Valmasel, kellele järgnevad Martti Pukk 303, Sander Viira 301 ja nüüd Sander Laht 300 mänguga. „See arv on reaalsuses tulnud kiirelt, kuna meeskond on olnud alati toetav ning kambavaim viimase peal!,“ tõdes ründaja.

Sander Lahel on enim meeles esimene kõrgliiga mäng, kus ta värava lõi. Tegelikkuses ei kuulunud ründaja veel neli tundi enne mängu algust koosseisu, kuid kellelgi juhtus midagi ja viimasel hetkel toonane peatreener Jan Važinski helistas, et on siiski vaja tulla. „Läksin kohale,“ rääkis Sander Laht. „85. minutil sain mängu ja mõni minut hiljem lõin mängu ainukese värava ja võtsime tol aastal esimesed 3 punkti tänu sellele.“

Sander Lahe sõnul on tal positiivseid mälestusi palju, väga palju. „Alustades mängudest, mis on hästi välja tulnud, meestest, kellega koos olen mänginud ja kellelt olen väga palju õppinud jne. Negatiivsed on kindlasti hooajad, mis on kehvasti välja tulnud nii meeskondlikult, kui ka individuaalselt,“ meenutas ründaja.

Sander Laht ütles, et mängima motiveerib teda armastus jalgpalli ja kodusaare ning selle esindamise vastu! Seni on ta FC Kuressaare suurima väravakütina löönud 94 väravat ja järgmine eesmärk on kindlasti väravate arv kolmekohaliseks kasvatada. „Tahe oli see muidugi 300ndaks mänguks kätte saada, aga iga asi omal ajal,“ jäi ründaja lootusrikkaks.