Viigipunkti teeninud Kure mängis edu maha

Premium liigas võitis FC Kuressaare koduväljakul Tallinna JK Legioni vastu poolaja 2:0, kuid lasi vastasel ikkagi viigistada 2:2.

„Sportlase psühholoogia on juba selline, et kui juhid 2:0 ja lõpuks on seis 2:2, siis võtad seda ikkagi kui kaotust,“ lausus Kure peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et tegelikult sai meeskond strateegilises plaanis väga olulise punkti ja tähtis oli mitte kaotada, kuigi oldi võidus kinni.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumist alustasid võõrustajad hästi, kontrolliti mängu, vallati palli ja rünnati ladusalt. Selle tulemusel asuti Sander Lahe 5. minuti iluväravast ja Märten Pajunurme 18. minuti penaltist 2:0 juhtima.

„Alguses olime vajalikult agressiivsed võitluses, pressingul ja rünnakul ning selle tulemusena lõime ka kaks väravat, seepärast võib selle lõigu kanda kohtumises aktiva poole peale,“ lausus Roman Kožuhhovski.

Tasapisi hakkas mäng kalduma aga Legioni kätte ja nende rünnakud muutusid aina ohtlikumaks. Väljakuperemeeste kahjuks realiseerisid nad oma üleoleku kohe teise poolaja algul 54. ja 56. minutil.

„See on normaalne, kui meeskond kaotab 0:2,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Legionil on kogenud mängijad, kes püüdsid teha kõik, et vahe tagasi mängida. Meie poolt oli pisut liiga rahulik algus ja andsime lihtsalt järgi. Ma vaatan selle lõigu veel järgi, kuid pärast viigistamist vastane enam midagi väga teravat ei loonud. Samas suutsid meie poisid šokist välja tulla, kannatasid ja pidasid vastu. Tihti juhtub nii, et meeskond sellistes olukordades laguneb ja mina seda ei täheldanud.“

Viigiga säilitas Kure 8. koha ja 1 punktilise edu Legioni ees, küll aga kasvas vahe Tallinna Kaleviga 9 punktile. Nüüd on ees liigamängud Viljandi ja Kaleviga ning vahepeal karikasarjas mõõduvõtt Tartu Welcoga.

„Me valmistume konkreetseks mänguks, ei vaata kusagile kaugele ja võtame mäng haaval,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Võitleme jätkuvalt kuuenda koha nimel ja näen, et poisid on selleks ka mentaalselt valmis. See on jalgpall ja kuni meil on veel võimalus anname endast maksimumi. Võime igalt meeskonnalt võtta punkte, olgu siis vastas Kalju või Flora.

1. septembril kell 16.00 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +15, päikesepaisteline tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 127

FC Kuressaare – Tallinna JK Legion 2:2 (2:0)

Väravad: 5. Sander Laht, 18. pen. Märten Pajunurm – 54. Dmitri Kovtunovitš, 56. Nikita Andrejev

Hoiatused: 17. Daniil Pankov, 51. German Šlein

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Märten Pajunurm, Sören Kaldma, Ranon Kriisa, Joonas Soomre (80. Daniel Tuhkanen), Oliver Rass (77. Michael Schjönning-Larsen), Rasmus Saar, Rauno Tutk, Silver Alex Kelder, Sander Laht.

Varumängijad: Roland Kütt, Michael Schjönning-Larsen, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Elari Valmas, Sten Penzev.

Tallinna JK Legion: Pavel Londak, Andrei Sidorenkov, Dmitri Kovtunovitš, Aleksandr Volodin, Nikolai Mašitšev, German Šlein (70. Albert Prosa), Deniss Vnukov, Aleksandr Dmitrijev, Daniil Pankov, Stefan Tšendei (79. Marek Šatov), Nikita Andrejev.

Varumängijad: Artjom Levizi, Artjom Artjunin, German Ussov, Marek Šatov, Giorgi Gvinašvili, Albert Prosa.

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Erkko Liiv

Neljas kohtunik: Eiko Saar