Sander Seeman: kõik mis oli panin välja

2 minuti lugemine

FC Kuressaare kapten ja poolkaitsja 30-aastane Sander Seeman lõpetas oma jalgpalluri karjääri ja keskendub nüüd muudele tegemistele. Küll aga tuleb ta meeskonda juba fännina tribüünidele toetama.

„Eks need mõtted on viimastel aastatel minuga juba olnud ja eks ta aja jooksul on kujunenud ning nüüd sai see otsus siis lõplikult tehtud,“ märkis Sander Seeman, lisades, et kahel rindel rabamine on olnud omaette väljakutse ja elus on muid asju ka mida teha.

Sander Seemani karjäär mõõdus FC Kuressaares, kus mängis 233 kohtumist ja lõi 4 väravat. „See on lapsepõlvest saadik olnud klubi, kus on mängitud ja ei ole näinud põhjusi, miks mujal seda teha,“ põhjendas poolkaitsja.

Oma karjääri kokku võttes tunnistab Sander Seeman, et midagi kripeldama ei jää. Tal on hea meel sellest, et sai end Eesti kõrgeimas liigas proovile panna ja kuna tal viimased aastad isiklikult mingeid eesmärke jalgpalliga kusagile jõuda ei olnud, siis võttis ta kogu seda asja hobina. „See mind rahuldas,“ tõdes ta.

Sportlikult parimaks saavutuseks hindab Sander Seeman lõppenud hooajal meeskonnaga võidetud viiendat kohta. „Nii lihtne see ongi ja see on hea saavutus,“ leidis ta. „Roman oli treenerina juba kolmandat aastat ning jõudis selle ajaga need detailid paika lihvida ja meeskond tuli ideedega kaasa. Eks ta selline järjepidev töö oli.“

Samas tuli Sander Seemanil kaptenina kanda ka rohkem vastutust. „Eks teised oskavad seda rohkem hinnata, aga ma andsin endast parima ja kõik mis mul oli ning mingit reservi kusagilt ei jäänud. Kõik, mis oli panin välja ja nii suur see oli kuidas see kellelegi tundus,“ lausus ta.

Sander Seemanist ei saanud kunagi professionaalset mängijat, kuigi oma oskustelt tagumise poolkaitsja positsioonil oleks ta vähemalt Eesti liigas seda väärinud. „Mingil hetkel ma ise otsustasin jalgpallile mitte niipalju pühenduda ja pidasin haridust tähtsamaks,“ põhjendas soojusenergeetikat õppinud Seeman, kes ülikoolis õppides endal jalgpallurina perspektiivi ei näinud ja haridus sai prioriteediks.

Aga ka pakkumisi Eesti klubidelt ei olnud. „Minu teada,“ märkis ta. „Võib-olla klubijuhtide tasandil on midagi räägitud. Aga ma ei võta seda nii, et minu oskusi ei ole hinnatud. Ju siis see on reaalsus ja peegeldab seda, kuidas asjad tegelikkuses on. Ise see mind kripeldanud ei ole ja kahetseda pole midagi.“

Sander Seemani hinnangul on Kure pluss meeskondlikkus, meeskonnavaim ja ühte hoidev tiim, mis on olnud ka kõige suurem tugevus. „Juurde saab muidugi alati panna ning detaile tuleb otsida nii mängulises pooles, kui ka klubis endas, et saada veelgi professionaalsemaks. Konkreetselt ei hakkaks midagi välja tooma, aga kõik, kes on jalgpalliga kursis saavad aru, mida mõtlen.“

Mängimisel on Sander Seemani jaoks hetkel joon all ja vaim tuleb kõigest sellest välja puhata. „Siis vaatab, et kui kunagi tuleb tahtmine, kus ja kuidas. Pealtvaatajana käin ikka kaasa elamas ja see saab nüüd minu rolliks,“ lausus ta.

Kure peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et tema jaoks on see nukker uudis ja mitte ainult kui treenerile vaid ka kui inimesele. „Sander toetas mind, ta oli meeskonna liider ja kapten. Aga ma tunnen, et ta jääb ikka meiega. Tagasihoidliku ja rahuliku inimesena soovin talle edu ja tean, et Kure on tema hinges edasi,“ lausus ta.