Sander Viira: oluline on saada hea start

2 minuti lugemine

Pühapäeval kunstmuruväljakul jalgpalli Esiliiga B hooaega FA Tartu Kalevi alustav FC Kuressaare U21 on peatreeneri hinnangul hooajaks valmis ning igale kohtumisele minnakse võidumõtetega.

„Esimene eesmärk on liigaga kohanemine ja need neli esimest mängu kahe nädalaga näitavad ära, kuidas see õnnestub,“ rääkis peatreener Sander Viira. „Aga selge see, et ühtegi mängu me kaotada ei taha ja sooviks sama hooga edasi panna nagu eelmisel aastal. Kas me küll teisest kohast mõtleme, aga miinimum soov on püsima jäämine ja ideaalis tahaks ilma lõpupingeta.“

Sander Viira hinnangul on oluline, et saab kodus alustada. „Saame rohkem konkreetsele mängule keskenduda ning ei ole mingit sõitmist ja varakult ärkamist. Kõik saavad tulla oma rutiini pealt ja see peaks meile eelis olema,“ tõdes ta.

„Muidugi on alati tähtis ka positiivselt alustada ja igal spordivõistlusel on oluline saada hea start. Kui vaadata, siis on 36 mängu, aga kui sa hooaja algul saad paar kaotust võib see halvasti mõjuda ja seepärast tuleb pingutada tulemuse nimel.“

Sander Viira ütles, et seda kui hästi on ettevalmistus kulgenud näeb pühapäeval, aga ta usub, et suures pildis ollakse valmis. „Enam-vähem oleme saanud oma asjad ära teha, kuigi meil oleks võinud hooaja eel rohkem kontrollkohtumisi, aga see oli minu teadlik valik. Et mitte sõita, sest vaim tuleb värske hoida, kuna hooaeg tuleb pikk ja kestab üheksa kuud,“ selgitas peatreener.

Koosseisuga on Sander Viira rahul ja kõik positsioonid on üldiselt korralikult mehitatud. „Number 10 on natuke hõre, sest Eerik Poopuul jäi ettevalmistus vahele, Indrek Mäeots oli vigastusega väljas, aga muudel positsioonidel on kate olemas ja igal pool kaks mängijat. Lisaks on ka okei sisemine konkurents, mis eelmisel aastal puudus. See on kindlasti edasimineku koht,“ lausus ta.

Sander Viira hinnangul on meeskond tugevam, kui eelmisel aastal. „Mängijaid on valikus palju rohkem ja mängijate tase on meeskonna sees palju võrdsem,“ märkis peatreener, kes loodab, et satsi tugevuseks on ühtsus nagu esindusel, nooruslik särts ja korralik füüsis.

„Kindlasti annab juurde Rolandi (Kütt) lisandumine väravavahtide ja abitreenerina. Markus Kubjase üle on tohutult hea meel, et keegi nüüd ka temaga tegeleb. Ta on väravavahina kindlasti arenenud,“ rääkis Viira.

Nõrka kohta ei osanud Sander Viira välja tuua ja märkis, et loodetavasti tulid eelmisel aastal kõik suuremad apsud ära. „Ilma nendeta ilmselt ei saa, aga loodan, et kogemusi on tänavu rohkem. Eelmisel aastal olid meil standardid nõrgad kohad, aga eks ole näha, sest oleme nendega tegelenud ja poisid on ise ka vanemad,“ sõnas peatreener.

FC Kuressaare U21: Raul Arus, Henri Aus, Johann Haamer, Joosep Kobin, Markus Kubjas, Roland Kütt, Kristofer Leedo, Joosep Lonks, Karmo Metsmaa, Indrek Mäeots, Tanel Noot, Mattias Opp, Märten Opp, Eerik Poopuu, Andri Rõõmus, Alari Saar, Sander Sirel, Maarek Suursaar, Rando Tarkmeel, Tristan Tasa, Miikael Tuus, Mihkel Uusna, Rasmus Tristan Vahenurm, Janar Vahter, Reivo Vinter.

Esiliiga B: FA Tartu Kalev, Tartu JK Tammeka U21, Nõmme Kalju FC U21, Pärnu Jalgpalliklubi, FC Kuressaare U21, Läänemaa JK, Tartu JK Welco, JK Tallinna Kalev U21, JK Narva Trans U21, Viljandi JK Tulevik.