Sörve jagas Tarvastuga viigipunktid

Koduväljakul Tarvastu JK vastu ägeda lahingu pidanud Sörve JK pidi leppima 1:1 viigiga.

Laupäeval Salme staadioni rohkest vihmast tingitud mängukõlbmatusest Kuressaare linnastaadionile viidud kohtumist alustasid aktiivsemalt külalised, kes said mitu nurgalööki, kuid kindlaid väravavõimalusi luua ei suutnud. Saarlased üritasid vastata vasturünnakute ja kauglöökidega. Esimesel poolajal ei õnnestunud siiski väravaid kummalgi lüüa.

Esimene ohtlikum olukord Sörve värava all oli 21. minutil, kui ründaja sai nurgalöögi järel peaga löögile, kuid pall lendas väravast napilt mööda. Kaks minutit hiljem olid Tarvastu mehed taas aktsioonis, kui 23 meetrilt saadi karistuslöök, kuid see lendas üle värava. 27. minutil pääses mulkide ründaja 18 meetrilt löögile, kuid väravavaht Enri Nurmik püüdis.

Saarlastel oli esimene tõsine võimalus 30. minutil, kui Tarvastu väravavaht püüdis pea 40 meetrilt tehtud Margus Rajaveri karistuslöögi. Hetk hiljem sahistas vastaste värava küljevõrku Mario Stern. Poolaja lõpetasid külalised postilöögiga. Puhkama mindi seisul 0:0.

Teise poolaja alguses avas skoori Tarvastu. Värava ette anti tsenderdus ja üksi sinna unustatud ründajal polnud raskusi pall väravasse saata. Tarvastu asus juhtima 1:0.

0:1 kaotusseisu jäänuna muutusid  saarlased rünnakul aktiivsemaks, head võimalused olid Maarek Suursaarel ja Kristen Merel, kuid vastaste väravavahti ei suudetud üle mängida. 65. minutil teeniti 20 meetrilt karistuslöök, mille Margus Rajaver stiilselt väravaks realiseeris.

1:1 viigiseisul oli veel mõlemal poolel võimalusi skoori teha. Paaril korral päästis kodumeeskonna kaotusseisu jäämisest väravavaht Enri Nurmik. 73. minutil sai löögile vahetusest sekkunud Danel Tiirats, kelle löögi väravavaht siiski püüdis. Tabamuseni enam kumbki meeskond siiski ei jõudnud ja osapooled kirjutasid tabelisse juurde ühe punkti.

Sörve JK treener Jan Važinski ütles, et mängud Tarvastuga on alati kulgenud kompromissitus võitluses ja erandiks ei olnud ka see kohtumine. „Nemad oleks võinud võita 2:1 ja meie oleks võinud võita 2:1,“ lausus Važinski, kelle hinnangul vedas tema meeskonda alt kehv realiseerimine.

„Nende värava puhul jätsid meie kaitsjad nende mehe valveta ja tal oli tsenderdusest suhteliselt lihtne värav ära lüüa. Meil aga näitas Margus Rajaver oma individuaalset meisterlikkust.“

Täna mängis Sõrve JK koosseisus: Enri Nurmik, Andro Aavik, Taavi Azarov, Reivo Vinter, Urmas Rajaver, Ott Pukk, Sander Seeman, Kristen Mere, Margus Rajaver, Mario Stern, Maarek Suursaar, vahetusest sekkusid Danel Tiirats, Veiko Tasa ja Laur Vatsfeld.

Järgmisel pühapäeval, 9. juunil kell 17.00 kohtub Sörve võõrsil Keila Jalgpalliklubiga ja koduväljakul, loodeatvasti Salmel, mängitakse jälle 15. juunil Pärnu FC Metropooliga.