Sörve JK alistas Mario Sterni kübaratriki toel Rummu

2 minuti lugemine

Salme staadionil toimunud teise liiga kohtumises alistas Sörve JK kindlalt 4:1 Rummu Dünamo. Kolm väravat lõi Mario Stern ja ühe lisasid vastased omaväravana.

Esimesel poolajal alustas näljasemalt Sörve ja esimene värav ei lasknud ennast kaua oodata, kui 8. minutil andis Aleks Lesk tsenderduse karistusalasse, vastaste väravavaht pillas palli enda ette maha ja Mario Stern lõi kindlalt tühja väravasse.

Veel sooritasid esimesel poolajal ohtlikud löögid Danel Tiirats, Karl Johan Kastein ja Priit Suluste, kuid täpsusest jäi pisut puudu. Rummu ainuke reaalne väravamoment tekkis 35. minutil, kui pääseti 25 meetrilt löögile, kuid väravavaht Martin Lonn tõrjus palli elegantselt üle lati.

„ Alguses läksime küll kiirelt juhtima, kuid pärast seda ei olnud mängupilt kõige parem, tehti liiga palju lihtsaid sööduvigu ja palli omastamisega oli tihti probleeme, arvati, et küll see mäng kuidagi ära tuleb,“ rääkis treener Jan Važinski esimese poolaja kohta.

Teine poolaeg algas Sörvele väga hästi. Kui esimese Sterni võimaluse 47. minutil suutis vastaste väravavaht veel tõrjuda, siis neli minutit hiljem ei jätnud ründaja pärast Priit Suluste läbisöötu enam mingit võimalust ja seis oli 2:0. Juba 56. minutil lõi sama mees identses olukorrast oma kolmanda värava, seekord tegi ilusa eeltöö Alari Saar.

Pärast seda lasid Sörve mehed jala veidi sirgu ja 58. minutil suutis Rummu ühe tagasi lüüa, kui Lonn eksis väljatulekul. Hiljem oli külalistel veel paar head olukorda, kuid 78. minutil suurendas hoopis Sörve oma eduseisu, kui Stern tsenderdas äärelt karistusalasse ja vastaste kaitsja lõi palli õnnetult oma väravasse. Lõpus oli kodumeeskonnal veel mitu momenti, kuid seis jäi muutumatuks.

„ Teise poolaja algus oli meie poolt väga hea ja lõime kiirelt kaks väravat, kuid pärast seda lõpetasime millegipärast mängimise. See on juba aastaid olnud FC Kuressaare süsteemi meeskondade probleem, et näiliselt kindlas eduseisus võetakse asja lõdvemalt, kuid see võib valusalt kätte maksta. Liiga ebastabiilne oli meie mäng,“ tõdes Važinski.

Lõpetuseks lisas treener, et tal on hea meel Mario Sterni üle, kellel on eelmistes mängudes olnud mitmeid olukordi, kuid ründaja pole ära neid realiseerinud, aga täna lõi ta neljast võimalusest kolm ilusti ära.

Järgmise mängu peab meeskond nädala pärast laupäeval võõrsil Viimsi MRJK-ga.

Sõrve koosseis Rummu vastu: Martin Lonn, Aleks Lesk, Taavi Azarov, Ott Pukk, Arli Saar, Reivo Vinter ( 61. Mark Kristjan Pitk), Danel Tiirats (74. Eerik Poopuu), Karl Johan Kastein, Priit Suluste (63. Veiko Tasa), Mario Stern (79. Tanel Noot ), Alari Saar.

Kokkuvõte: Karli Saar