Spetsialistid hindasid Kure mullusest tugevamaks

< 1 minuti lugemine

Jalgpallitreenerid ja kommentaatorid Marko Pärnpuu ja Marko Lelov tõdesid Premium liiga pidulikul avamisel, et FC Kuressaare kokku mänginud koosseis on tasemes kindlasti juurde pannud.

Roman Kožuhhovski käe all on FC Kuressaare nüüd aasta treeninud ja meeskond on suuresti mullusega võrreldes säilinud. „Ma arvan, et vundament on eelmise aastaga võrreldes kindlasti tugevam,“ lausus Marko Pärnpuu.

„Koos treenimise ja koos mängimise eelis tuleb neile kasuks uuel hooajal. Ülemäära optimistlik ma siiski pole, et pakuksin Kuret Top 5.-6. kohale, aga ma arvan, et nad on koos peatreeneriga aasta läbi teinud ja enam-vähem saadakse hästi aru, mida peatreener tahab ja see annab neile teatud tugevuse.“

Roman Kožuhhovski poolt propageeritud agressiivne mäng ja üle välja pressing tõi aga mullu meestele palju kollaseid kaarte, mis hooaja lõpus hakkas mängukeeldudega meeskonna sooritusele mõju avaldama.

„Eks need numbrid näitavad seda, et liigas ei ole kerge olnud ja kaotada ei taheta, selles võtmes on need kaardid tulnud pluss siis see, et peatreener nõuab agressiivset pressingut,“ rääkis Marko Lelov.

„Kogemust aasta võrra on all ja iga mees peab ise tegema analüüsi. Treener ei saa kindlasti öelda seda, et teeme pressi, aga võtke rahulikumalt. Pigem on vaja mängijate peades leida tasakaal, kuidas pressingusse minna ja sealt puhtana välja minna.“