Sten Penzev soovib Kures rohkem mänguaega

2 minuti lugemine

2018. aasta sügisel FC Kuressaarega liitunud Lasnamäe FC Ajaxi kasvandik Sten Penzev loodab tänavu teenida juba rohkem mänguaega ja võimalusel sooviks ta Premium liigas lüüa ka vähemalt ühe värava.

„Meil on olnud tõsised treeningud ja usun, et olen nii füüsiliselt, kui tehniliselt juurde pannud. Samas peab mõlema elemendi täiendamisel veel tõsist tööd edasi tegema,“ rääkis Sten Penzev.

Kui Sten Penzev mõistis, et Lasnamäe FC Ajaxi mängutasemest on vaja samm edasi teha oli noormehel algul plaan minna end proovile panema FC Florasse. „Mul on suur soov areneda ja nii oli vaja samm edasi teha,“ märkis ta.

„Rääkisin sellel teemal on treeneri Sergei Zamogilnõiga, kes mind ka aitas. Kuna Sergei on olnud FC Kuressaare peatreener ja tunneb hästi Jan Važinskit, siis saime kokkuleppele, et end Kures proovida.“

Seni on Sten Penzev mänginud FC Kuressaare särgis Premium liigas viies kohtumises ja Tallinna FC Levadia vastu ka terve mängu. Oma mänguga Levadia vastu jäi ta suuresti rahule. „Olid momendid, kus oleks võinud teisti mängida, aga üldiselt tuli kõik välja ja tugeva vastase vastu ei pabistanud,“ lausus ta, lisades, et jättis endast kõik väljakule.

Samas on Sten Penzevil tulnud rohkem mängida siiski teises liigas Kure meeskonna duubli rivistuses. „Selline on olnud praegu treenerite nägemus ja kui ma pole veel Premium liigaks valmis, siis tuleb end madalamal tõestada,“ oli Sten Penzev enesekindel. „Aga ma annan endast alati kõik, et areneda kõige kõrgemale tasemele. Arvan, et olen duublis hästi hakkama saanud ja treenerite näpunäiteid jälginud.“

Sten Penzevi hinnangul on FC Kuressaare teinud eelmise aastaga võrreldes läbi päris suured muutused, sest lisaks uuele treenerile on lisandunud ka uusi mängijaid. „Ka kollektiivi vaim on tugevam,“ leidis ta.

„Kõik mängijad toetavad üksteist, on sõbralikud ja abivalmid. Sellist kriitikat üksteise aadressil on vähe. Eks pausi ja vigastuse tõttu on olnud viimasel ajal keeruline treenida, aga ilmaga on vedanud ja usun, et mänguvorm taastub kiiresti.“