Foto: Gunnar Usin

Talgulised puhastasid lumest Kuressaare staadionit

2 minuti lugemine

Aprill on olnud Saaremaal ikka juba jalgpallikuu ning kuigi tänavu on ilmataadil palju vastuargumente, otsutasid FC Kuressaare inimesed loodust trotsida ja talgute korras staadionilt lume ära koristada.

Premium liigas pidi FC Kuressaare mängima Kuressaare staadionil oma esimese mängu Tartu Tammekaga 6. aprillil. Paraku on väljakul paks lumekiht ja kohtumine tuli lükata edasi 4. juunile.

Kuna aga liiga mängukalendri järgi peab aprillis Kuressaares toimuma veel kaks kohtumist ja ilmaolude tõttu on nende mängude mängimine küsitav, siis otsustas FC Kuressaare juhtkond looduse kapriise trotsida ja ise asja parandada.

„Selleks, et meeskond saaks hakata korralikult kodus mängima,  pidi midagi ette võtma,“ rääkis FC Kuressaare tegevjuht Martti Pukk, lisades, et nii otsustati korraldada lumekoristustalgud ja Kuressaare staadioni väljak lumest koristada.

Pühapäeval toimunud talgutele kogunes 13 inimest. Kuna osalejaid tuli just selline arv, siis kogu platsi puhastamiseks jäi jõudu väheks. „Tegime lume sisse augud ja rajad, et päike saaks madalamates ja tumedamates kohtades hakata lund sulatama,“ selgitas Pukk.

„Nüüd loodame, et äkki järgmisel nädalal annavad lumetõrjel oma panuse staadioni omanikud ja aprilli lõpus ehk õnnestub FC Kuressaarel kodumänge juba pidada.“

Abi eest said pääsmed Eesti-Hollandi MM valikmängule Martin Talvik, Andro Ool ja Tanel Noot!

Kõige noorem töömees Marten Kuusk sai endale FC Kuressaare salli.

FC Kuressaare tänab kõiki talgutel osalejaid – Marten Kuusk, Kateriin Pani, Miina Kallas, Margus Kuusk, Martin Talvik perega, Tanel Noot, Andro Ool ning klubi poolt Maikko Mölder, Alver Kivi, Jan Važinski ja Martti Pukk!