Tanel Neubauer: teeme veel suuri asju

2 minuti lugemine

Mullu Paide Linnameeskonna hingekirja kuulunud kaitsja Tanel Neubauer liitus alanud hooajaks FC Kuressaarega, sest nägi saarlaste meeskonnas endale head võimalust jalgpallurikarjääri jätkamiseks.

Oma karjääri FC Floras alustanud 20-aastane Tanel Neubauer ütles, et kuna Paide Linnameeskonnas polnud võimalik jätkata, siis tuli hakata otsima uusi mänguvõimalusi ja nii võttis ta ühendust samuti varem Paide ridadesse kuulunud Märten Pajunurmega. „Otsustasime vaadata ja siin ma olen,“ lausus ta.

„Kure tundus hea ja mõnus koht, sest trennid toimuvad Tallinnas ja enamus poistest on mulle juba varasemalt tuttavad. Seepärast kulges sisse elamine kiirelt ja hästi. Praegu on kõik läinud tõusvas joones.“

Seni ei ole peatreener Roman Kožuhhovski Tanel Neubauerit algkoosseisu veel siiski pannud, kuigi kaitsja sõnul sooviks ta isiklikus plaanis saada võimalikult palju mänguaega ja lüüa ka mõned väravad.

„Kõik on seni kinni pisiasjades, oleme seda Romaniga rääkinud ja asju ka parandanud. Vahepeal tuli mul ka üks vigastus, aga olen sellest õnneks hästi üle saanud,“ rääkis Tanel Neubauer, kelle nimi on Kure meestele eelmisest aastast juba tuttav.

Nimelt alistas Paide Linnameeskond Premium liiga 31. voorus FC Kuressaare saarlaste koduväljakul 3:1 ja esimese värava lõi juba 8. minutil just Tanel Neubauer, kes purjetas vastaste kasti lähistele ja saatis parema jala löögiga palli Kuressaare värava ristnurka!

„Sander Laht on seda mulle ikka aeg-ajalt meenutanud, aga ka ise olen sellele väravale päris mõelnud, sest see valiti liigas kuu paremuselt teiseks tabamuseks,“ märkis Tanel Neubauer.

Kui noore äärekaitsja kohanemine meeskonnaga läks kiirelt ja valutult, siis Roman Kožuhhovski rakendatav mängujoonis on tema senistes meeskondades olnust erinev ning viiene kaitseliin on nõudnud kohanemist ja harjumist.

„Kure pluss on kindlasti meeskondlikus, sest nii riietusruumis, kui mängusaalis ollakse ühtse rusikana,“ leidis Tanel Neubauer. „Kõik mehed, kes on platsil tahavad jalgpalli mängida, trenne nauditakse ja kõike tehakse isukalt. Nõrkuseks võib olla pisut mängijate kogenematus, sest noori mängumehi on palju, aga samas on väljakul ka piisavalt kogemust. Seepärast hindan meeskonna võimalusi kõrgelt ja usun, et oleme võimelised tegema klubi ajaloo parima Premium liiga hooaja.“

Tanel Neubauer lisas, et kui viirus on taandunud ja hooaeg jätkub, siis teeb FC Kuressaare veel suuri asju. „See paus füüsilist poolt niipalju ei mõjuta, kui mängulist osa, sest palliga ei saa trenni taha. Aga usun, et see on praktikaga kiirelt ületatav,“ lausus ta.