Uus maakonna meister minijalgpallis on FC Taritu

3 minuti lugemine

Saare maakonna 2013. aasta minijalgpalli meister on selgunud. Tiitel ja sellega kaasnev karikas lähevad vähemalt aastaks Taritusse. 

Poolfinaalis alistas FC Taritu vallanaabri Lümanda Rähnid 1:0, võiduvärava lõi Kaarel Mai. Võitjate kapten Raimond Salong avaldas vastasele tunnustust, sest võit tuli raskelt. „Nad võtsid kaitsva taktika,“ selgitas ta.

Sworve ja valitseva meistri FC Salme vahelises poolfinaalis normaalajal väravaid ei löödud ning finalisti selgitas penaltiseerija, mille esimesed võitsid 2:1. „Kogu turniir kulges meie jaoks väga raskelt ja palju oli õnnes kinni, päris mitmed mängud läksid penaltitele ja müts maha meie noorte ees, kes need kõik ära lõid, sest sellistes olukordades andsime võimaluse neile ,“ rääkis Sworve eest mänginud Elari Valmas.

Finaalis näitas FC Taritu väga kindlat mängu ja realiseerimisoskust, sest Sworve alistati lausa 4:1. Raimond Salongi sõnul lepiti enne mängu kokku, et hakatakse vastaseid kohe suruma ja oma mänguga tempot dikteerima. „Üritasime mängida nii, et alla ei vaju,“ rääkis Salong, lisades, et valitud taktika tõi tulemuse ka teistes mängudes.

Sworve värava löönud Elari Valmase sõnul võis finaalmängu algusega rahul olla, sest pärast kaotusseisu jäämist õnnestus meeskond viigiväravaga rööbastele tagasi suunata.

„Aga just siis lõid nad teise värava, mis meid kukutas,“ tõdes enne finaali võiduvõimalusi näinud Valmas. „Aga Taritu vääris võitu, kuigi meie jaoks midagi ületamatut ei olnud.“

Raimond Salongi sõnul täitis FC Taritu minijalgpallimeistrivõistluste võiduga oma talvise peaeesmärgi.  „Võit oli meie jaoks tähtis, sest tegu oli kõrgetasemelise turniiriga,“ oli ta rahul. Meistritiitliga saadi enda kätte hoiule meistrikarikas ja esimestena Saaremaal said tänavused esikolmiku meeskonnad endale Saaremaa Spordiliidult spetsiaalselt valmistatud 80. juubeli medalid.

Enne finaali toimunud kolmanda koha mängus kohtumises sai näha tõelist väravate sadu, sest normaalaeg lõppes 4:4. Järgnenud penaltite löömises jäi peale Lümanda Rähnid, jättes tiitlikaitsja FC Salme üldse ilma medalita.

Ülejäänud kohad jagunesid järgmiselt:  5. koht MGM Team, 6. koht Mustjala, 7.koht Leisi Vald, 8.koht HP Autohooldus ja viimaseks jäi finaaletapile mitte pääsenud Saaremaa JK.

Parima väravaküti kohale käis tihe rebimine kuni viimaste mängudeni ja selle karika sai lõpuks endale Mustjala ründaja Mario Stern, kes lõi kogu turniiri jooksul kokku 14 väravat, kusjuures seitse nendest finaaletapil. FC Taritu esindaja Kristen Mere lõi 12 ja Harri Palumets HP Autohoolduse meeskonnast 11 väravat.

Lisaks toimus enne kohamänge järjekordne žongleerimise võistlus, kus iga võistkonna esindaja pidi võimalikult kaua palliga kõksima ilma, et pall maha kukuks. Eelmise aasta võitja Amor Luubi puudumisel osutus seekord kõige osavamaks HP Autohoolduse esindaja Tõnu Ilves.

Kogu turniiri tulemusi, meeskondade koosseise ja kõiki väravalööjaid saab vaadata siit.

Suured tänud koostööpartneritele!

                             Saare maakonna vapp