Tegevjuht Rasmus Tüütsil on sihid paigas

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare uus tegevjuht Rasmus Tüüts on seadnud endale eesmärgid panustada 24 aastase klubi jätkusuutlikusse, meisterlikkuse tõstmisse ja kaasaegsete võimaluste loomisse.

Rasmus Tüütsile on esimestel tööpäevadel olnud suurimaks üllatuseks klubis jalgpalli harrastavate laste ja noorte hulk. „Kurel on väga suur kandepind, kuhu on kaasatud lasteaiad, koolid ja palju on treenereid. Kui avalikkus teab FC Kuressaaret rohkem võib-olla esindusmeeskonna läbi, siis tegelik kandepind on noortetöö,“ lausus ta.

Viimase arendamise ongi Rasmus Tüüts seadnud oma üheks peamiseks eesmärgiks. „Tahan parandada treenerite töökeskkonda, sest kui see on klubil hea, siis on ka noortel korralikud võimalused tulevikus oma jalgpallurikarjääris kusagile tõusta,“ märkis Rasmus Tüüts, kes on seadnud veel üheks oluliseks sihiks töö selles suunas, et viie aasta päraks elaks ja töötaks Kure esindusmeeskond Saaremaal.

Väljakutse on kindlasti ka kaasaegne infrastruktuur. Rasmus Tüütsi sõnul võiks tegelikult Saaremaal olla üks jalgpallistaadion, kus on kõik võimalused olemas võistkondadele ja pealtvaatajatele.

„Täna on see kõik liialt hajutatud,“ tõdes ta. „Õnneks saab Kuressaare endale järgmisel aastal kilehalli ja kunstmuruväljaku tribüün varikatuse. Asjad liiguvad õiges suunas, kui ka linnastaadionil valmiks administratiivhoone.“

Rasmus Tüütsile on jalgpalli spordialana hingelähedane. Ta jälgib maailmameistrivõistlusi, Meistrite liigat ja Inglise liigat, kuid Eesti ja Saaremaa tasemega on kokkupuude olnud minimaalne.

„Kuna olen hariduselt õppinud ettevõtlust, tegutsenud nii avalikus, kui erasektoris, siis MTÜ-s olla on minu jaoks esmakordne,“ rääkis Tüüts. „Tegemist on ka siin ikkagi juhtimisega ja probleemide lahendamisega. Inimesi on vaja motiveerida. Kui eraettevõttes on tähtis kasum, siis FC Kuressaares on tähtsal kohal klubi noored, tasemel noortetöö ning nende tublideks inimesteks ja jalgpalluriteks sirgumine.“