Uuenenud Kure naiskond tahab jätkuvalt Esiliiga paremate hulka

2 minuti lugemine

FC Kuressaare naiskond alustab pühapäeval koduväljakul FC Flora II vastu oma tänavust Esiliiga hooaega. Vaatamata uuele peatreenerile ja muutunud koosseisule on eesmärk mängida end tabeli esimesse poolde.

„Eesmärkidest on esialgu keeruline rääkida, sest tänavu pole naiskonda veel täiskoosseisus kokku saanud,“ rääkis sügisel Roland Kütilt peatreeneri ameti üle võtnud Reivo Vinter. „Hetkel on vaja aega, et mängudel üksteisega kohaneda ja esimesed kohtumised peavad näitama, mis tasemel me oleme. Aga paari mänguga tahaks pildi selgeks saada ja siis võib juba ka konkreetsematest sihtidest rääkida.“

Reivo Vinteri sõnul läheb ta treenerina naiskonna eesotsas ikkagi igat mängu võitma ja tabeli tagumistele kohtadele mängima ei hakata. „Loodan lõpetada ikka võimalikult kõrgel kohal, aga täpsemalt ei taha seda veel välja käia, kuid kindlasti on soov lõpetada tabeli ülemises pooles,“ lausus ta.

Ülesanne ei saa olema kerge, sest mullusega võrreldes on naiskonnast lahkunud Liis Jaaku, Karmen-Kelsi Kruut, Annabel Metsalu ja Lota Sagor. Lisaks varem juba FC Floraga liitunud Kristina Teernile on meisterklubi hingekirjas veel ka Helina Tarkmeel ja Victoria Vihman, kelle panusega Reivo Vinter arvestas. Samas on naiskonnaga liitunud 5-6 nooremat mängijat, kellel sel tasemel mängimise kogemus puudub.

Eelmise peatreeneri Roland Kütiga võrreldes tahab Reivo Vinter muuta väljakul mängijate asetust ja kasutada uut formatsiooni. Tema hinnangul pole kõik veel siiski päris lõpuni paika loksunud, aga mõtetes on uuemad variandid, mida proovida. Panustama hakatakse rohkem palliga mängule ja rünnakule.

Naiskonna liidritena peavad hakkama eeskuju näitama ja mängudes põhiraskust kandma need, kel juba varasemast Esiliiga kogemus olemas. Üks põhimängijaid on jätkuvalt kapten Eva Haavel.

Kuigi koroona piirangutest tulenevalt ei ole naiskonna treeningud ja ettevalmistus hooajaks kulgenud just kõige paremini Reivo Vinter vabandusi ei otsi, sest kõigil võistkondadel on tingimused ja võimalused olnud ühesugused.

„Nendega, kes treenivad Saaremaal oleme teinud tööd üsna hästi ning need, kes treenivad mandril on harjutanud etteantud kavade järgi ja eks mängus näeb, mis vormis nad on,“ selgitas peatreener, kes on kokkuvõttes häälestatud siiski optimistlikult.

Seoses Nõmme Kalju FC naiskonna loobumisega Esiliigast ja hooaja alguse edasilükkumisega muutus osalevate võistkondade arv ja koos sellega ka võistlussüsteem. Esiliigas mängitakse esmalt kaheringiline põhiturniir, kus kõik võistkonnad mängivad omavahel kaks korda läbi kodus-võõrsil printsiibil.

Pärast seda mängivad vastavalt tulemustele 1.–3. koha, 4.–6. koha ja 7.–9. koha saavutanud võistkonnad omavahel veel ühe ringi. Kokku on hooaja peale 21 vooru ja kõigile võistkondadele koguneb 18 mängu. Kõik esimeses põhiturniiris teenitud punktid ja tulemused võetakse kaasa teise põhiturniiri.

Reivo Vinter on võistlussüsteemi aadressil siiski pisut kriitiline. „Kui meeskondadel on Esiliigas 36 mängu, siis naiskondadel poole vähem,“ selgitas ta, lisades, et ka naistel võiks ikkagi olla rohkem mänge ja miks see nii on jääb talle mõistmatuks.

Pühapäeval Kuressaare kunstmuruväljakul kell 15 algavas kohtumises on FC Kuressaarel FC Flora duubli näol kohe tõsine pähkel pureda. „Flora vastu on mänguplaan paika pandud ja eks kohtumine näitab, kuidas see õnnestub. Üritame ikka jalgpalli mängida,“ rääkis Reivo Vinter.