Naiste esiliigas 10 võistkonda

< 1 minuti lugemine

Kui tunamullu võttis naiste esiliigast osa kaheksa tiimi ning eelmine hooaeg oli heitluses lausa kaksteist võistkonda, siis tänavu kinnitas Eesti Jalgpalli Liit, et kohta kõrgliigas jahib kümme naiskonda.

Esiliiga võistlussüsteem sarnaneb eelmisel aastal meeste esiliigas praktiseeritud versiooniga. Nimelt mängivad kümme naiskonda esialgu kaheringilises põhiturniiris, kus kõik mängivad kõigiga kaks korda. Seejärel mängivad vastavalt 1.-6. kohal paiknevad klubid omavahel korra läbi ning 7.-10. kohal lõpetanud võistkonnad omavahel. Lõpuks koguneb kõrgemal lõpetanud tiimidel 23 matši ning teisse liigasse viivate kohtade eest põgenevad klubid peavad 21 kohtumist.

Võrreldes eelmise aastaga säilitasid oma koha liigas kaheksa naiskonda. Kui Tallinna Ajaxi ja Paide LN-i ühendnaiskond tõusis parimate sekka, siis nende asemel langes liigataseme võrra allapoole Nõmme Kalju FC. Esiliiga kohast jäid ilma ka Tallinna JK Legion, Tartu JK Tammeka II ja Kohtla-Järve JK Järve, kelle asemel debüteerib liigasüsteemis Saku Sportingu duubelnaiskond.

Võistkonnad: JK Tabasalu, Tallinna FC Flora II, JK Tallinna Kalev II, FC Kuressaare, Rakvere JK Tarvas, Jõhvi FC Phoenix, JK Narva Trans, FC Elva, Saku Sporting II ja Nõmme Kalju FC.