Väravaarve avanud Andero Kivi soovib võimalikult ruttu veel lüüa

2 minuti lugemine

Laupäevases kohtumises 90.+9 minutil Tallinna Kalevi vastu FC Kuressaare 3:0 võidu vormistanud Andero Kivile oli see esimene värav esindusmeeskonnas ja Premium liigas ning noor ründaja loodab peagi saada lisa.

„Olin õnnelik ja mehed ka kõik õnnitlesid mind ning nad olid sama uhked, kui ma ise,“ rääkis Andero Kivi, lisades, et see värav on kindlasti tema karjääris üks olulisemaid. „Aga ma loodan, et järgmine värav tuleb juba nii kiiresti, kui võimalik. Kindlasti on minu plaan rohkem väravaid lüüa.“

Tegu oli Tallinnas Sportland Arenal mängitud kohtumise viimase olukorraga, kui Kurel oli kasutada nurgalöök. „Nägin, et värava ees on esimene tsoon vaba, Sander Laht pani sinna hea krossi ja sain peaga hästi koksata. See värav on minu jaoks väga oluline, sai see lõpuks ära löödud ja ise ka ootasin seda juba,“ tõdes noor ründaja.

Andero Kivi sõnul tunnetab ta treenerite ja meeskonnakaaslaste usaldust, kuigi konkurents ründaja positsioonil on tugev. „Muidugi on tihe ja ma pole veel palju võimalusi saanud,“ lausus ta, lisades, et tuleb alati olla valmis, sest võib juhtuda, et keegi saab viga ja siis peab väljakule minema.

Esiliiga B-s on Andero Kivi FC Kuressaare U21 kasuks löönud 9 mänguga 10 väravat, neist 4 viimases kohtumises reedel Nõmme Kalju U21 vastu. Nii on ta liigas parim väravakütt ja 5 tabamust ühe nädalaga on suurepärane saavutus.

„See on trennide ja pingutuse tulemus, töö kannab vilja ja loodetavasti ka edaspidi,“ leidis Kivi, kelle hinnangul peab ta enda mängus igal pool juurde panema. „Aga ma olen töökas, siht on silme ees ning muidugi tahan ma jalgpalli ja vastastele löödud väravaid ka edaspidi nautida.“

FC Kuressaare parimana on Sander Laht löönud 108 väravat, neist 50 Premium liigas. Andero Kivi ei oska öelda, kas klubi senise esiründaja tulemused võivad kunagi ohtu sattuda, kuid tunnistab, et muidugi tahaks ta seda teha, sest keegi peab ju väravaid lööma. „Laht on mulle eeskujuks ja suureks toeks. Ta õpetab palju ning kui peale saan, siis annab ta nõu ja on väga positiivne,“ tunnustas ta oma vanemat kolleegi.

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et tal on Andero Kivi esimese värava üle hea meel. „Oma töökuse ja suhtumisega on ta selle kindlasti ära treeninud,“ lausus ta. „Andero teeb trennis kõvasti tööd ja on oma mängus juurde pannud. Eeldused saada heaks ründajaks on tal olemas.“

Kožuhhovski sõnul on Kivil nagu igal noorel mängijal vaja panna juurde veel paljudes asjades. „Andero näol on tegu puhtakujulise ründajaga, kelle trumbiks on hea väravatunnetus ja oskus valida kastis õigeid positsioone,“ lausus ta, lisades, et selle tõestuseks on juba palju löödud väravaid.