Kure alistas Vapruse ja tõusis kolmandaks

2 minuti lugemine

Võõrsil Pärnu Vapruse 2:1 alistanud FC Kuressaare sai neljanda võidu järjest ning tõusis Premium liigas FCI Levadia ja FC Flora järel kolmandale kohale.

Premium liigas on mängitud kümme vooru ja mitte kunagi ajaloos ei ole FC Kuressaare selles turniiri faasis olnud kolmandal kohal, kusjuures konkurentidest on ka kohtumine vähem mängitud.

Liidril FCI Levadial on 26, 2. FC Floral 23, 3. FC Kuressaarel 16, 4. JK Tallinna Kalevil 16, 5. Pärnu JK Vaprusel 15, 6. Nõmme Kalju FC 13, 7. Paide Linnameeskond 10, 8. Narva Trans 10, 9. Tartu Tammeka 6 ja Harju JK Laagri 1 punkt.

„Kui võtta 3-4 vooru tagasi, siis räägiti, et oleme nõrgemaks jäänud, kuid omavahelistes vestlustes olen alati rääkinud, et me paneme kindlasti juurde ja mänguvorm on tõusuteel,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski, kes kohta turniiritabelis siiski üle ei tähtsusta.

„See on vahetapp, meistrivõistlustel on veel palju mängida ja tulemus selgub pärast 36. vooru. Samas näitab see, et teeme palju asju õieti ja õiges suunas. Jalgpallis muutuvad olukorrad kiiresti, kuid kolmas koht on meie suhtumise ja tööeetikaga siiski välja teenitud.“

Kožuhhovski sõnul mängib Kure alati võidule ja see on juba esimesest ringist näha olnud, kuigi vahel ei tule kõik välja. „Aga püüame enesekindlalt edasi panna ja edu taga on palju faktoreid,“ leidis peatreener.

„Meeskond on teinud väga head tööd nii trennis, kui mängus. Meil on terve sisemine konkurents, kõik mehed on valmis mängima ja end tõestama, mis mõjutab kindlasti ka tulemust. Iga mäng lisab enesekindlust.“

Kas hea mäng ja koht turniiritabelis on tõstnud FC Kuressaare favoriidi staatusesse? „Kõik meeskonnad suhtuvad juba ammu meisse tõsiselt, treenerid ja oponendid on seda juba ammu väljendanud ja see pole uudis. Pole meeskonda, kes meid alahindab,“ lausus Roman Kožuhhovski.

Samas ei karda peatreener, et edust innustatuna hakkavad mängijaid oma võimeid ülehindama ja vastastesse kergemalt suhtuma. „Hindan mehi trennide põhjal ja hoiame treeneritega nende mõtted vaos,“ selgitas Roman Kožuhhovski.

„Kui ilmnevad sellised momendid siis on vaja rääkida. Kui on näha, et keegi sada protsenti ei pane, siis kutsume korrale. Kindlus on hea, aga liigne enesekindlus mitte alati. Selle taga on suur töö, aga pilvedesse me ei tõuse. Kui teeme asju nagu kokku lepitud, võime sel päeval iga vastase võita.“

Pärnus Rehepapi kunstmuruväljakul mängitud kohtumist alustas paremini Kure, kelle kõrge pressing surus võõrustajad kaitsesse. Teravam olukord oli Pavel Dõmovil, kelle kauglöögist lendas pall Vapruse väravalatti.

Ka teist poolaega alustas Kure paremini ja 55.  minutil andis Dõmov suurepärase püstsöödu kasti Mark Anders Lepikule, kes mänguvahendi ühe puutega väravasse saatis. 0:1 kaotusseisus tekkisid võimalused ka võõrustajatel, kes tabasid korra Magnus Karofeldi värava posti ja korra tõrjus palli väravajoonelt Moorits Veering.

Kohtumise 65. minutil teenis Kuresaare nurgalöögi ja värava ees oli kiire Mattias Männilaan, kes lõi seisuks 2:0. Seejärel kandus mäng Vapruse kätte ja 90.+5 lõid nad oma selle kohtumise auvärava.

„Väärisime võitu,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Momendid, mis me lõime ja ilusad väravad ning need, mida ei löönud. Ja muidugi olukorrad, kus oli vaja üksteist aidata, sest vastasel oli ka võimalusi lüüa. Kõik peavad ühe asja eest seisma ja nii tuleb ka võitja mentaliteet.“