Elektririke katkestas Kure karikamängu

Tipneri karikavõistluste 1/32 finaalkohtumine FCI Infoneti ja FC Kuressaare vahel seiskus mängu 108. minutil, kui Infoneti Lasnamäe staadionil kadus elekter ära. Jätkatakse ilmselt neljapäeval.

Kohtumise teist lisaaega oli mängitud minut, kui staadioni tuled kustusid. Meeskondadele öeldi, et lambid vajavad 10-15 minutit jahtumist ja siis saab jätkata kell 23.30. Pärast pausi olid osapooled väljakul tagasi ja valmis jätkama, kuid tuled kustusid taas ja mäng jäi lõpuni mängimata.

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et esialgu on vaja see mäng ära mängida, siis vaadatakse, mis edasi saab. „Ootasime väga rasket mängu ja selliseks see ka kujunes,“ märkis ta, lisades, et kohtumise jätkudes tahetakse mäng enne penaltiseeriat siiski võidukalt lõpetada.

Kohtumine teise liiga Põhi/Ida piirkonnas neljandal kohal oleva FCI Tallinna vastu kujunes FC Kuressaarele ootamatult raskeks ja vähemalt esialgu pääseti kaotusest tänu Mattias Männilaane 90. minuti tabamusele. Hetk varem oli ründaja saanud vigastada, kuid läks ennastohverdavalt värava alla ja päästis täpse löögiga meeskonna hullemast. Pärast seda vahetati ründaja pingile.

Kuressaare ründas kogu mängu, Infonet aga kasutas oma vähesed võimalused suurepäraselt ära. Esmalt viis Nikita Grankin meeskonna 34. minutil 1:0 juhtima ja puhkama mindigi võõrustajate eduseisul.

Kui 55. minutil lõi Silver Alex Kelder 1:1 tundus, et asjad võtavad õige suuna, kuid 80. minutil jäädi taas Martin Eensalu penaltist 1:2 kaotusseisu. Mattias Männilaane tabamus viis kohtumise lisaajale.

„Selline on karikamäng,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Sellistes kohtumistes suurt eelist ei ole, ma olen seda nii mängija, kui treenerina kogenud. Vastas olid noored mängijad, kes tegutsesid agressiivselt ja tugeva tahtega, nende vastu polnud üldse kerge.“

Roman Kožuhhovski ei usu, et kuna vastas oli teise liiga meeskond läksid mehed kohtumisele vastast alahinnates. „Meil on käsil periood, mis ei ole lihtne,“ lausus ta. „Olid nii füüsiliselt, kui emotsionaalselt rasked kohtumised Levadia ja Paidega, mis võtsid meeskonnalt palju energiat. Samas lõpetame selle mängu ära ja siis hakkame mõtlema mängule Narvaga.“