Klubis jätkuvad treeningud individuaalse programmi järgi

2 minuti lugemine

Eesti vabariigi valitsus kuulutas seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga maailmas ja viiruse tõenäolise Eesti-sisese leviku laienemisega riigis välja eriolukorra, mis kehtib 1. maini, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Muuhulgas on keelatud kõik spordivõistlused, mille tulemusena ei toimu jalgpallimänge ja noorte treeningud on peatatud. „Valitsuse absoluutne prioriteet on kaitsta kujunenud olukorras Eesti inimeste tervist,“ rõhutas peaminister Jüri Ratas. „Eriolukord on vajalik, et Eestis kõige tõhusamalt koroonaviiruse leviku vastu seista. Riik peab saama kodanikele anda selgeid ja vajadusel kohustuslikke korraldusi, mis aitaksid viiruse levikule piir panna.“ Peaminister lisas, et üksnes riigi tegevusest kriisist ülesaamiseks enam ei piisa. „Oleme jõudnud olukorda, kus iga inimene peab panustama rahvatervise kaitseks. Mõistan ebamugavust, mida eriolukorra väljakuulutamine meile kõigile tekitab, kuid kaalul pole ainult inimeste tervise, vaid ka elude kaitse.“

FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski on esindusmeeskonna mängijatele koostanud treeninguteks individuaalse programmi, mille järgi mehed peavad lähinädalatel toimetama. Kõige olulisem eesmärk on aga jääda terveks ja vältida nakatumist. Sama on ka duubelmeeskonnaga. Treener Jan Važinski ütles, et edasi minnakse päev korraga. „Juba neljapäeval jätsime trenni ära,“ ütles ta. „Kindlasti tuleb nüüd kaks nädalat meestel neli korda nädalas üksi trenni teha, aga plaanid paneme kindlalt paika.“

FC Kuressaare naiskonna peatreener Roland Kütt ütles, et kõik mängijad saavad individuaalse plaani ja edasi minnakse samm-sammult. „Pikemalt ei saa ette mõelda, sest ei tea ju mis juhtuma hakkab, aga igaüks käib jooksma, teeb intervalle ja jõuharjutusi,“ lausus ta.

Noortetööjuht Mario Pruul ütles, et konkreetsed tegevused pannakse paika esmaspäeval ja siis jagatakse ka täpsemat infot. „Aga kui vaja siis anname lapsele klubi poolt palli, et saab kodus harjutada. Kindlasti ei tohi aga moodustada suuremaid punte ja gruppe,“ märkis ta. Samuti ütles Jüri Ratas, et kuna viiruse levik on kompleksne nähtus, millel on mõju paljudele erinevatele Eesti eluvaldkondadele, siis nõuab sellega tegelemine erakorralisi meetmeid. „Rahvatervise kõrval on eelkõige oluline tagada viiruse levikuga seotud majanduse probleemidega seotud olukordade tõhus ja operatiivne lahendamine,“ lausus peaminister.