Priit Penu: pingutame, et koroonakriisis pinnale jääda

2 minuti lugemine

Kõik Eesti Jalgpalli Liidu poolt litsentseeritavad klubid esitasid eelmiseks esmaspäevaks alaliidule oma märts-mai saamata jäävad tulud. FC Kuressaarel on see number üle 10 000, kuid sellele vaatamata teeb klubi juhtkond kõik, et raskel ajal võimalikult väikeste kadudega toime tulla.

„Tekkinud olukord pöörab paljud asjad pea peale,“ tõdes FC Kuressaare president Priit Penu. „Olen loomult pigem ettevaatlik ja optimisti pilti ees hetkel ei ole. Märksõna on teadmatus, sest keegi ei tea kui kaua see kestab ja milline saab olema mõju. On selge, et tagasilöök saab olema suur.“

Priit Penu sõnul annab vallandunud kriis tunda eelarves ja esimesed avaldused lapsevanematelt õppemaksu ajatamiseks on klubile juba tulnud. „Loodame, et omavalitsuse ja riigipoolne toetus ei vähene ning ka jalgpalliliit tegeleb aktiivselt lahenduste leidmisega,“ lausus ta.

Eesti pallimängu klubid on koroonakriisi ajal palju kaotanud. Betsafe LIVE saates ütles EJL president Aivar Pohlak, et klubide kahjud tekivad peamiselt treeningmaksete ja sponsorluse vähendamisest.

„Kui klubid rahulikult läbi mõtlevad ja teevad erandeid, siis riigilt treenerite palkadeks tulev kompensatsioon on adekvaatne ja katab miinuse ära,“ märkis Pohlak, kes ei vaataks toimuvat nii mustades toonides, kuigi litsentseeritavates klubides võib kahju olla ligikaudu miljon.

Nüüd püütakse koostöös riigiga leida lahendusi, sest Eesti Jalgpalli Liit on viimase kolme aasta jooksul tasunud tööjõumakse ligi 3 490 000 ja jalgpalliklubid kokku 7 600 000 eurot. On  lootus, et Töötukassast õnnestub hüvitist saada.

„Majanduslikult tuleb loomulikult kokku tõmmata ja üritame ikkagi ka uusi toetajaid leida, sest palkasid ei taha esialgu maha võtta,“ rääkis Priit Penu, lisades, et paju sõltub ka kogu jalgpallihooaja arengutest.

„Kui palju ja kas me saame üldse mängida. Noortega võib minna üldse nii, et kevadring jääb mängimata. Siin võib aga poistel ja tüdrukutel kaduda motivatsioon ning soov üldse jalgpalliga jätkata. Premium liigaga seoses on laual kolm erinevat stsenaariumit, kuid igal nädalal vaadatakse need üle.“

Priit Penu sõnul kibelevad kõik mängima, sest ettevalmistus on talvel trennidega tehtud. „Meie eelis on see, et jalgpalli mängitakse ikkagi vabas õhus, kus viiruse levik on piiratud. Kõige keerulisem on ootamine, aga siin optimism ei kao. Treenerid on teinud oma gruppidele õppevideod ja töö ikkagi käib. Kõik kibelevad emotsiooni välja elama.“

Samas loodab klubi president, et publik jääb ikkagi Kurega. „Äkki lisab paus neile hoopis suuremat indu. Kõigil on raske, aga positiivne emotsioon mängust aitab nendest üle olla ja koos tõdeme, et jalgpalli on meile ikkagi vaja,“ oli Priit Penu kokkuvõttes optimistlik.