Kure alustas Halliturniiri kaotusega

2 minuti lugemine

Tallinnas Eesti Jalgpalli Liidu hallis hooaja ettevalmistamiseks mängitava Halliturniiri avakohtumises kaotas FC Kuressaare Narva Transile esimese poolaja lõpus löödud väravast küll 0:1, kuid peatreeneri hinnangul täideti oma eesmärgid.

„Esiteks liigume nende mängudega meistrivõistluste alguse suunas ja teiseks tahame jagada koormust võrdselt kõigi mängijate vahel,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski, kelle sõnul ei maksa kaotusest numbrit teha.

„Meil oli raske trenninädal seljataga, koormused olid tõsised, aga mäng näitas, et liikusime hästi. Kõik tegutsesid tahtmisega, mängisid kompaktselt ja agressiivselt ning olid duellides võitjad.

FC Kuressaare alustas koosseisus Magnus Karofeld, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Sander Seeman, Oliver Rass, Rasmus Saar, Michael Schjønning-Larsen, Rauno Tutk, Joonas Soomre ja Mattias Männilaan ehk siis meestega, kes juba hästi kokku mänginud.

„See oli minu teadlik valik,“ ütles Roman Kožuhhovski. „Tahtsin, et meie uued mängijad ja testimisel olevad mehed näeksid vahetult väljaku kõrvalt kuidas mängida. Soovisin, et nad õpiksid mängudetaile ja nüansse.“

Teisel poolajal saatis Roman Kožuhhovski väljakule uute meestena Kristen Lapa, Tanel Neubaueri, Markus Allasti, Sten Penzevi, Artjom Jermatšenko, Aleksandr Iljini ja Mario Sterni.

„Polnud veel head kokkumängu, aga see on normaalne,“ tõdes peatreener.

„Olen meie uute mängijatega väga rahul. Kuigi kohati on olnud raske on kõik mehed teinud tõsist tööd, nad on olnud distsiplineeritud ja korraliku suhtumisega. Samas kohanemine võtab veel ikkagi aega.“

Väljakul oli ka mullu vaid Kure II eest mänginud ründaja Mario Stern. Roman Kožuhhovski sõnul on ka temal olnud seni raske, kuid distsipliinile ja suhtumisele praegu etteheiteid ei ole. „Kõik on tema enda kätes ja jälgime teda,“ lausus ta.

Tänasest mängust jäid eemale kerge vigastusega Silver Alex Kelder ja veel puhkust vajav Sander Laht. „Sandril olid eelmisel hooajal probleemid põlvega ja pärast Martin Seemaniga konsulteerimist otsustasime veel puhkust anda, kuigi vajadusel oleks ta võimeline mängima,“ märkis Kožuhhovski.

Samas liitub meeskonna treeningutega mullu raske põlvevigastuse saanud ja sisuliselt hooaja vahele jätnud ründaja Otto-Robert Lipp. „Esmaspäevast hakkab ta koos meiega pallitrenni tegema,“ lausus peatreener.

FC Kuressaare järgmine mäng on 7. veebruaril Tallinna JK Legioniga.