Kure karikateekond sai otsa

2 minuti lugemine

Tipneri karikavõistluste 1/8 finaalkohtumises suutis FC Kuressaare kodus püsida FC Flora tempos 40 minutit, siis jäädi hätta vastase standardolukordadega ja mäng kaotati lõpuks 0:4.

„Standardid olid täna mängu võtmeks,“ tõdes Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Teadsime, et neil on tugevad mängijad, kes just sellistes olukordades on head. Midagi pole teha jäime seekord hätta.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises pidid mõlemad osapooled ajama läbi eelmise hooaja koosseisuga ja tänavu liitunud uusi mängijaid kasutada ei saanud. Saarlastel ei teinud kaasa vaid Sander Laht.

Eesti meister asus kohe ründama ilmselge plaaniga kiirelt värav ära lüüa. Kure pidas aga kaitses korralikult vastu ja eriti ohtlikke olukordi ei tekkinud. Kui aga kaitsja Märten Kuusk lõi nurgalöökide järel 41. ja 57. minutil seisuks 2:0 oli mängu saatus otsustatud.

Nurgalöökide mängimisel tsoonikaitses seisnud Kure magas mõlemal korral vastase selgelt maha ja Kuusk sai peaga vabalt löögile. „Viimases trennis seda harjutasime, aga mängupausi järel oleks mängijad pidanud näitama paremat keskendumist,“ leidis Roman Kožuhhovski, lisades, et on parandamisruumi, kuid see ei ole ületamatu probleem.

0:2 kaotusseisus hakkas ka Kure rohkem ründama ja kohati suruti ka Eesti meistermeeskond kaitsesse, kuid väravavõrku sahistada ei suudetud. Hoopis Flora poolt lõid 82. Markkus Seppik ja 90+1. Henrik Pürg.

Peatreeneri hinnangul on ta mängupildiga üldjuhul rahul. „Kui tulemus välja jätta, siis probleemi pole,“ leidis Roman Kožuhhovski. „Mängisime palliga ja pallita korralikult, suutsime hoida distsipliini ja füüsiliselt kestsime ka päris korralikult. Muidugi nägime ära kohad millega ja kus nüüd trennis tööd teha. Oleme ju koos vaid kaks nädalat harjutanud.“

Nüüd seisab Kurel hooajaks valmistumisel ees halliturniir, kus esimene vastane on Narva Trans. „Peamine, et täna ei saanud keegi viga,“ lausus Roman Kožuhhovski. „Meie juures testimisel olevad mehed on näidanud end heast küljest ja usun, et nad tugevdavad meie meeskonda. Annan nendes mängudes kõigile 45 minutit ja ühesuguse koormuse.“

23. jaanuaril kell 13 Kuressaare kunstmuruväljakul

FC Kuressaare – Tallinna FC Flora 0:4 (0:1)

Mänguolud: +5, päiksepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 0

Väravad: 41., 57. Märten Kuusk, 82. Markkus Seppik, 90+1. Henrik Pürg

Hoiatused: 20. Michael Schjönning-Larsen

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen (77. Sten Penzev), Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Mairo Miil, Rauno Tutk (60. Joonas Soomre), Oliver Rass, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Rasmus Saar, Mattias Männilaan (77. Elari Valmas).

Varumängijad: Roland Kütt, Joonas Soomre, Sander Laht, Tanel Neubauer, Elari Valmas, Sten Penzev, Otto-Robert Lipp.

FC Flora: Matvei Igonen, Kristo Hussar, Henrik Pürg, Markkus Seppik, Märten Kuusk, Michael Lilander, Markus Soomets, Martin Miller, Vlasi Sinjavski, Rauno Alliku, Rauno Sappinen.

Varumängijad: Adrian Mõttus, Konstantin Vassiljev, Henri Välja, Gregor Gritsenko, Martin Valkiainen, Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Aron Härsing, Jaan Roos

Mart Joosep Mürk, Andreas Kiivit