Roman Kožuhhovski on Eesti U21 koondise peatreener

< 1 minuti lugemine

Eesti Jalgpalli Liit lõi käed FC Kuressaare peatreeneri Roman Kožuhhovskiga, kes juhendab järgmises Euroopa meistrivõistluste valiktsüklis noormeeste U21 koondist.

FC Kuressaare president Priit Penu ütles, et kindlasti on see tunnustus klubile. „Me oleme selle üle uhked,“ lausus ta. „Kuna meie meeskonnas hakkab mängima kümmekond U21 koondise kandidaati, siis saavad mehed tema käekirjaga kohaneda ja mehed omakorda tutvuvad Romaniga. Usun, et see meie tegevust väga mõjutama ei hakka.“

Eesti kohtub Austriaga 8. juunil ning järgmisena ootab ees kaks kodust valikmängu septembrikuus. Esmalt võõrustatakse 3. septembril Soomet ja seejärel 7. septembril Norrat. Oktoobris ootab ees kaks kohtumist, kui 8. oktoobril kohtutakse teist korda Austriaga ja 12. oktoobril minnakse taas vastamisi Norra eakaaslastega. Novembris peab Eesti koondis kaks võõrsilmängu, kui 11. novembril sõidetakse külla Horvaatiale ja 15. novembril on vastaseks Soome.

Pärast seda jätkuvad valikmängud 2022. aastal, kui 25. märtsil kohtutakse võõrsil Aserbaidžaaniga. Valiksari lõppeb Eesti jaoks juunis kodus, kui 3. juunil võõrustatakse Aserbaidžaani ja 8. juunil võetakse vastu Horvaatia noortekoondis.

U21 Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub 2023. aasta suvel Gruusias ja Rumeenias ning sinna pääseb kokku 16 riiki. Võõrustajate noortekoondised teenivad otsepääsme finaalturniirile.

Aastatel 2015-17 oli Eesti U16 koondise väravavahtide treener Roland Kütt.