Kure tõi postide vahele noortekoondise väravavahi Kaur Kivila

< 1 minuti lugemine

FC Flora laenas FC Kuressaarele Eesti U21 noortekoondise väravavahi Kaur Kivila, kes peatreener Roman Kožuhhovski sõnul tõstab konkurentsi ja teeb mänguks meeskonna koosseisu valiku meeldivalt keerulisemaks.

Roman Kožuhhovski hinnangul sai klubi Kaur Kivila liitumisega väga hea täienduse. „Tegu on väga kvaliteetse, korraliku kultuuri ja mentaliteediga mängijaga,“ selgitas ta. „Olen saanud endale treenerina juurde peavalu, sest kõik kolm väravavahti on võimelised võtma endale esimese positsiooni. Samas olen selle valikuvõimaluse üle ka õnnelik.“

Tartust pärit 20-aastane Kaur Kivila on FC Santose ja JK Welco kasvandik. Eesti U21 koondise rivistuses on Kivilal kirjas viis mängu, varasemalt esindas ta U17 ja U16 noortekoondisi. Enne FC Floraga liitumist mängis Kivila Itaalia klubis Hellas Verona FC.

„Plaan Kurega liitumiseks oli juba varem olemas ja mul on väga hea meel klubis olla ning loodetavasti saan ka Premium liiga mänge, mida mul veel ei ole,“ märkis Kaur Kivila, lisades, et näeb Kuret kohana, kus väravavahina areneda.

Kaur Kivilal tuleb mänguaja pärast hakata võitlema Magnus Karofeldi ja Richard Meesitiga. „Kindlasti on konkurents hea,“ tõdes väravavaht, kelle sõnul tahavad kõik väljakul olla ja midagi ei tule niisama, vaja on end tõestada.

Oma tugevuseks väravavahina peab Kaur Kivila nii parema, kui vasaku jalaga mängu. „Juurde on vaja panna füüsiliselt ja jalad tuleb tugevamaks saada ning ka raamis on vaja pisiasju parandada,“ leidis ta.

FC Kuressaare puhul hindab Kaur Kivila kõige enam meeskonna võitluslikku mängu ja ennastsalgavat tegutsemist kaitses. „Seda on alati hea kõrvalt vaadata,“ tunnustas väravavaht oma uut meeskonda.

Roman Kožuhhovski sõnul on ta Kaur Kivilaga koondises koos töötanud, väravavaht on enesekindel ja hea treenitusega. „Kindlasti on Kaur hooajaks valmis. Kaur suudab teha palju tööd ja usun, et ta paneb enda oskustes veel juurde,“ rääkis peatreener.