Kurega liitunud Andrei Smirnov peab tähtsaks meeskonna tulemust

2 minuti lugemine

FC Florast FC Kuressaarega liitunud 19-aastane poolkaitsja Andrei Smirnov tahab oma mängus juurde panna, kuid isiklikest eesmärkidest peab ta kõrgemaks meeskonna saavutusi.

„Mul oli FC Floras vestlus oma võimaluste üle ja liitumine Kurega on praegu minu jaoks kõige parem lahendus,“ rääkis Andrei Smirnov, lisades, et ta saab rohkem mängida ja samas ka Kure keskväljal lahkunud mängijaid asendada.

„Treeningud on läinud suurepäraselt ja mulle väga meeldib. Kui teistes Eesti tippklubides on trenni läbi viimas 6-7 inimest, siis Roman (Kožuhhovski) ja Igor (Morozov) teevad kahekesi suurepärast tööd. Kõik on sujunud väga hästi ja olen kindel, et hooaja alguses näitame kohe suurepärast tulemust.“

Kuigi Andrei Smirnov kartis, et uues keskkonnas kohanemisega tuleb raskusi, siis meeskond võttis ta üllatavalt hästi vastu. „Väga soojalt, sest olen rääkinud kõigiga ja probleeme pole olnud,“ tõdes poolkaitsja.

Eesmärkidest rääkides rõhutas Andrei Smirnov, et isiklikest kordaminekutest on tähtsam meeskond ja võistkondlik tulemus. „Aga soovin oma potentsiaali realiseerida ja aidata meeskonda maksimaalselt, et saavutada korralik tulemus,“ lausus ta.

Oma tugevuseks peaks Andrei Smirnov palliga tegutsemist ja mängu lugemist. „Vastupidavus peaks ka olema korralik ja keskväljal tuleb palju tööd teha, seepärast on see kindlasti oluline,“ märkis ta.

„Samas pean õppima veel pallita mängu ning kuidas väljakul õigesti liiguta ja kaitsemängus panustada. Ka duellides peab paremini hakkama saama, aga olen kindel, et see kõik ka minu jaoks tuleb.“

Peatreener Roman Kožuhhovski hinnangul on FC Kuressaare saanud endale Andrei Smirnovi näol väärt mängumehe. „Olen rõõmus, et ta meiega liitus,“ lausus ta. „Tegu on intellektuaalse ja korralike mängijaomadustega noormehega, keda saame keskväljal kasutada erinevatel positsioonidel. Andrei kohanes meiega kiiresti, poisid on teda aidanud ja meie põhimõtted on ta hästi vastu võtnud. Arvan, et ta paneb koos meeskonna oma mängus juure.“

Eelmisel aastal mängis Andrei Smirnov Tallinna FC Flora U21 meeskonna eest esiliigas 12 mängus ja lõi 3 väravat. FC Flora esindusmeeskonna koosseisu kuulus ta mulle 4 mängus.