Kurele minimaalne, kuid kindel võit

2 minuti lugemine

Premium liigas lõi FC Kuressaare koduväljakul Tallinna JK Kalevi vastu võiduvärava juba kolmandal minutil ja kuigi kohtumist domineerisid rohkem külalised teenisid võõrustajad 1:0 võiduga 3 punkti.

„Me mängisime tugeva oponendiga, kelle viimased mängud on olnud kvaliteetsed ja teadsime, et tuleb keeruline kohtumine,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et tema hinnangul saavutati teenitud võit, sest Kurel oli veel kolm-neli head võimalust, samas kui Kalevil neid ei olnud.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises asusid võõrustajad juhtima juba kolmandal minutil, kui ründaja Sten Reinkort mängiti täpse läbisööduga silmitsi Kalevi väravavahi Stiven Raideriga ja pall oli väravas.

„Kui analüüsida, siis ei tee me seda esimest korda,“ leidis Roman Kožuhhovski. „Me oleme löönud esimese veerandtunniga palju väravaid ja see näitab meie häälestust mängule, oleme kohe esimestest minutitest keskendunud.“

Pärast kaotusseisu jäämist võttis initsiatiivi küll Kalev, kuid Kure hoidis sündmused kontrolli all. Võimalustevaeseks kujunenud kohtumises loodi teravaimaks olukordi vähe. „Oli arusaadav, et vastane lisas aktiivsust ja sundis meid rohkem mängima oma väljakupoolel,“ rääkis Roman Kožuhhovski.

„Peab aru saama, et kaotusseisus meeskond paneb alati juurde, et värav tagasi lüüa ja seisu parandada. Samas ei näinud ma meil erilisi raskusi, vastane valdas küll palli, kuid ilma erilise strateegiata.“

Roman Kožuhhovski sõnul teeb talle rõõmu see, et kuigi meeskonnal on mitmeid raskusi, siis kollektiiv on ühtne ja on tekkinud üksteise vastu usaldus. „Muidugi annab tunda, et meil on mängijaid puudu,“ lausus ta.

„Need mängijad annaks meile juurde kiirust ja improvisatsiooni. Mul on hea meel, et Soomre hakkab mänguvalmis saama, ootame Männilaant ja Larsen pole veel sada protsenti valmis. Meil on väga suur potentsiaal.“

Samas tabas Kuret taas tagasilöök, kui esiväravavaht Kristen Lapa vigastas reedese treeningu lõpus sõrme ja meest ootab paari nädalane mängupaus. Nii sai oma võimaluse Magnus Karofeld.

„Olen väga rõõmus Maxi üle, kes praktiliselt ilma mängupraktikata on nendes kohtumistes, kus ta on väljakul käinud lisanud meeskonnale enesekindlust, meeskond on andnud talle enesekindlust. See räägib meeskonna vaimutugevusest ja keerulistes olukordades suudetakse võidelda välja vääriline tulemus,“ rääkis Roman Kožuhhovski.

Viimasest 11 Premium liiga kodumängust on Kure nüüd võitnud koguni kaheksa ja võttis neljast viimasest kohtumisest juba kolmanda 1:0 võidu. Sellega kindlustati tabelis viiendat kohta.

  1. mail kell 19.30 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +10, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 169

FC Kuressaare – JK Tallinna Kalev 1:0 (1:0)

Väravad: 3. Sten Reinkort

Hoiatused: 15. Sander Seeman, 28. Märten Pajunurm, 54. Oliver Rass

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Sander Alex Liit, Moorits Veering (46. Markus Allast), Märten Pajunurm, Michael Schjönning-Larsen (73. Joonas Soomre), Sander Seeman, Rauno Tutk (76. Otto-Robert Lipp), Silver Alex Kelder, Sander Laht, Sten Reinkort.

Varus: Kristen Lapa, Markus Allast, Joonas Soomre, Tristan Toomas Teeväli, Sten-Egert Paap, Andero Kivi, Marcus Puust, Otto-Robert Lipp, Aleksander Iljin.

Tallinna JK Kalev: Stiven Raider, Hugo Palutaja, Tanel Tamberg, Kaspar Laur, Valerii Stepanenko (46. Daniil Sõtšugov), Marek Kaljumäe, Reinhard Reimaa (81. Kenlou Laasner), Ats Purje, Foday Trawally (90. Alexander Kapitan Bergman), Ramol Sillamaa (46. Mikk Kruusalu), Hannes Anier.

Varus: Maico Rimmel, Alexander Kapitan Bergman, Martin Tomberg, Kenlou Laasner, Daniil Sõtšugov, Mikk Kruusalu, Karl Stefan Lill.

Peakohtunik: Martti Pukk

Abikohtunikud: Maikel Mikson, Tauno Rämson

Neljas kohtunik: Tanel Üprus