Levadiale anti kõva lahing, kuid punkte ei saadud (lisatud väravad)

3 minuti lugemine

FC Kuressaare meeskond võitis poolaja, FC Levadia mängijad teenisid kuus kollast kaarti, 89. minutil eemaldati treeneripingilt võõrustajate peatreener Marko Kristal, kuid lõpuks tuli ikkagi tunnistada pealinlaste 2:1 paremust.

Tallinnas Kadrioru staadionil mängitud Premium liiga IX vooru kohtumist veidi paremini alustanud Levadia lõi mitmeid teravaid olukordi. Aktsioonis olid Koljajev, Dmitrijev ja Pebre. Kuressaare väravavaht Riido Reiman suutis siiski kõik raami lennanud pallid tõrjuda.

Esimene tõsine olukord oli 16. minutil, kui ohtlikult sai pealelöögile Rimo Hunt, kuid ca 25 meetrilt sooritatud löögist lendas pall väravast mööda.

Ja siis! 25. minutil eksis Levadia väravavaht Priit Pikker, kui pärast tsenderdust tõrjus palli väga kehvasti otse Elari Valmase pea peale, kust see põrkas Andre Ilvese ette ja Kure selle hooaja resultatiivseim ründaja saatis Levadia kaitsja rikošetist palli kõrge kaarega väravasse. Saarlased asusid juhtima 1:0!

33. minutil pääses Subbotin 20 meetrilt väga ohtlikult löögile, aga Riido Reiman suutis tõrjuda. Kuus minutit hiljem tegi ohtliku pealelöögi Andero Pebre, kuid Reiman püüab joonelt palli.

Teine poolaeg algas Levadia tugeva survega. Rimo Hundilt tuli kohe väga ohtlik pealelöök, Reiman tõrjus ja palli saanud Koljajev virutas mänguvahendi latti.

Oma vastus oli ka saarlastel. 51. minutil sai pealelöögile Sander Laht, kuid Pikker saatis palli üle lati. Veidi hiljem üritas Joel Indermitte nurgalöögist käärlööki, kuid pall läks väravast mööda.

Levadia üritas maruliselt ja tõi väljakule ründajaid juurde ning surve kandis lõpuks 83. minutil vilja. Vahetusest sekkunud Ingemar Teever sai trahvikastis meestesummast peaga pallile hästi pihta ja viigistas 1:1. Surve jätkus ja 88. minutil lõi Rimo Hunt järjekordsest standardolukorrast peaga 2:1.

Vahepeal oli veel Kurel võimalus uuesti juhtima asuda, aga kaitsjad klaarisid palli napilt enne Juri Gavrilovi jaole jõudmist, kui Sander Laht pärast kontrarünnakut palli värava ette tsenderdas. Järgnenud nurgalöögist sai Joel Indermitte peaga löögile, kuid Levadia väravavaht oli seekord kindel.

Pärast kaotusseisu jäämist viisid saarlased rünnakule jõudu juurde ja üritasid kõvasti, paaril korral oli viigivärav juba päris lähedal, aga kahjuks tuli lõpuvile kõlades ikkagi tunnistada Levadia nappi paremust.

FC Kuressaare kapten Sander Viira ütles, et pärast löödud väravat tundus isegi võit käeulatuses. „Mängisime kaitses hästi ja kõik oli korralikult kontrolli all,“ rääkis Viira.

„Umbes kuuekümnendal minutil läksid nad mängule kolme ründajaga, meie pidime kaitses muudatusi tegema. Läks raskeks ja närviliseks, nad tegid vigu ja mängisid mustalt, minagi sain vastu nina. Aga võib-olla lasid meie mehed eduseisus ka pisut lõdvemaks. Kurb, punktid olid nii lähedal.  Järgmises mängus koduväljakul pingutame uuesti.“

Teist mängu järjest Kure väravas mänginud Riido Reiman ütles Soccernetile: “Hakkasime teisel poolajal liialt ära vajuma ja ei suutnud enam ise oma rünnakuid luua. Nii läheb taga raskeks ja ei suuda lõpuni ära hoida. Väljak, nagu kevadel ikka, oli liivane ja muru siin eriti ei olnud, mäng käis võitluse peale. Levadia võttis lõpuks tugevusega võidu ära.”

Nädala pärast reedel, 10. mail kell 19:30 kohtuvad samad meeskonnad omavahel uuesti, aga siis juba Kuressaare linnastaadionil.

Premium liiga IX voor
Reedel, 3.mail kell 19:30 Kadrioru staadion
TALLINNA FC LEVADIA – FC KURESSAARE  2:1 (0:1)
mitteametlik protokoll
Väravad: 83. Ingemar Teever, 87. Rimo Hunt – 25. Andre Ilves
Hoiatused: 27. Ilja Antonov, 28. Aleksandr Kulinitš, 68. Artjom Artjunin, 70. Aleksei Jahhimovitš, 89. Nikita Koliaev, 90.+2. Ingemar Teever – 23. Pelle Pohlak, 70. Andre Ilves
89. minutil eemaldati treeneripingilt Levadia peatreener Marko Kristal

FC Levadia: 30-Pikker, 19-Kulinitš (82. 17-Podholjuzin), 3-Artjunin, 21-Jahhimovitš, 22-Pikk, 6-Antonov, 15-Dmitrijev (74. 23-Kaljumäe), 10-Subbotin, 20-Pebre (63. 11-Teever), 28-Hunt, 7-Koliaev.
Varus: 12-Tamme, 11-Teever, 16-Paur, 17-Podholjuzin, 4-Kaldoja, 23-Kaljumäe, 5-Junolainen.

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 25-Sander Viira, 14-Edgars Butlers, 21-Joel Indermitte, 6-Pelle Pohlak, 23-Amor Luup, 8-Sander Sinilaid, 3-Greger Könninge (82. 33-Bert Klemmer), 10-Andre Ilves (75. 2-Juri Gavrilov), 39-Elari Valmas (86. 11-Raiko Karpov), 26-Sander Laht.
Varus: 1-Siim-Sten Palm, 7-Vladimir Gerasimov, 11-Raiko Karpov, 19-Ott Reinike, 2-Juri Gavrilov, 33-Bert Klemmer, 20-Margus Rajaver.

Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.