Mairo Miil otsib uut väljakutset

2 minuti lugemine

FC Kuressaares 142 kohtumist pidanud kaitsja Mairo Miil on otsustanud panna end proovile Nõmme Kalju FC-s, kus tahab saada lepingu ja mängida end põhikoosseisu.

„Kaljust tuli pakkumine ja Kurest ei tulnud,“ märkis Mairo Miil, lisades, et samas on tal ka huvi saada veidi uut hingamist ja vaadata, mis teises klubis toimub. „Trennidega on seni läinud hästi. Praegu on korralik andmine kaks korda päevas. Kures tegime korra päevas ja seepärast on muidugi suurem väljakutse, aga see on okei ja mulle meeldib. Kurega suurt erinevust pole, töö on mõnus ja intensiivne mõlemas klubis.“

Lepingut Mairo Miilil veel ei ole ja seepärast ta alles konkureerib koha pärast koosseisus. „Treenerid ütlesid, et see pole testimine, aga eks ma pean muidugi pingutama, et leping saada,“ tõdes kaitsja.

Kaljus on igale positsioonile ja mänguajale tõsine konkurents. Mairo Miili hinnangul on see aga ainult positiivne. „Pigem on see hea ja nii saab ju ise ka paremaks,“ väljendas kaitsja enesekindlust, lisades, et ta tahaks teha stabiilse hooaja, sest eelmine ei olnud ju mängude poolest täielik. Ta tahaks saada head rütmi tagasi ja nagu iga jalgpallur soovib ka kohta põhikoosseisus.

Mairo Miil tunnistas, et kui peaks tulema mäng FC Kuressaarega, siis oleks see vähe erilisem kohtumine, sest ta on ju päris pikalt Kures mänginud. „Muidugi kui ma Floras mängisin Kure vastu siis oli see kõik võib-olla teistsugune, sest polnud meeste eest niipalju mänginud. Nüüd olen samade kuttidega palju mänginud ja eks ta põnev saab olema,“ lausus ta.

Premium liigas on Mairo Miilil seni värav löömata. „Kures sai sellega nalja ikka tehtud, aga võiks ju selle linnukese linnukese pärast ikkagi kirja saada. Kure vastu oleks see ju huvitav kokkusattumus,“ lausus ta.

Kure fännide negatiivset reageerinud tema üleminekule Mairo Miil ei karda. „Juba öeldi, et iga mäng on nad kohal ja mulle see sobib. Nad on head sõbrad ka mulle ja on vaid positiivne, kui nad on tribüünidel. Kui nad minu vastu tegutsevad, siis on see nende töö,“ ei teinud ta fännide võimalikust negatiivsest vastuvõtust probleemi.