Allan Mehik

Märten Pajunurm: peatreener hingab Kure vaimus

2 minuti lugemine

Eelmisel aastal end kindlalt FC Kuressaare liidriks mänginud keskkaitsja Märten Pajunurm leiab, et meeskonna uus peatreener Roman Kožuhhovski on saanud aru Kure vaimust ja tegutseb vastavalt sellele.
“Roman Kožuhhovski jalgpalli filosoofia ja mängule lähenemine on hoopis detailsem ja professionaalsem,” märkis Märten Pajunurm. “Ta ei lähe närvi, ta teab meie võimeid ja sisendab positiivsust. Keelega ei ole probleeme olnud, sest ametialase leksikaga saab väljakul hakkama, pikemate juttude puhul on vene taustaga poisid tõlkimisel abiks.”
Hooajaeelsetes treeningkohtumistes ja jalgpallihallis mängitud Taliturniiril mängis FC Kuressaare kaitseliin sarnaselt eelmise hooaja algusele taas viiese kaitseliiniga ehk kolme keskkaitsjaga, kus Märten Pajunurme kõrval tegutsesid Marco Lukka ja Ranon Kriisa.
Märten Pajunurm ütles, et peatreener Roman Kožuhhovski plaanidega oli algul keeruline harjuda, sest ta nõudis uusi asju. Nüüd on aga kõik vajalik selles osas paika loksunud. “Mulle viiene liin meeldib, sest saame rohkem vabadust ja ka palliga mängida,” rääkis Märten Pajunurm, lisades, et samas on vajadusel ka sõltuvalt vastasest võimekus mängida ka neljase kaitseliiniga.
Marco Lukka on Pajunurme sõnul meeskonda hästi sulandunud ja koostöö kaitseliinis sujub. Ta lisas, et kuigi treeningmängude põhjal ei saa kaugele ulatuvaid järeldusi teha on meeskond neljas mängus hoidnud oma värava puutumatuna. Marco tuleb tugevast klubist, mängutase on olemas ja koostöö toimib päris hästi,” tunnustas Pajunurm uut meeskonnakaaslast.
Märten Pajunurme hinnangul pole treenerid varem mängu ülesehitamisele nii taktikaliselt lähenenud. Nüüd tegutsetakse mängus ühtlasemalt, liinide vaheline koostöö on parem ja löögirusikas võimsam.
“Olenevalt vastasest on meil erinevad taktikalised variandid,” selgitas keskkaitsja. “See on kindlasti hea, sest vajadusel saame mängukäiku muuta. Võime tegutseda mitmekülgsemalt ja varieerumine loob lisavõimalusi.”
Märten Pajunurme hinnangul on treeningtöö kulgenud professionaalsel tasemel ja väga töises õhkkonnas, seepärast võib meeskond hooajale julgelt peale minna. “Hetkel on kõik positiivne,” leidis ta.
“On vaja end kohe käima saada ja võtta eesmärk jõuda turniiritabelis kõrgemale, kui viimastel aastatel on oldud. Muidugi on igas liinis ja elemendis vaja veel juurde panna, eeskätt on rünnakul jätnud veel realiseerimine soovida.”
Ka meeskonna komplekteeritusega on Kure liider rahul ja ta on valmis praeguse koosseisuga eesmärkide täitmisele asuma. “Kui tekib variant mängijast, kes ka Kurele sobib ja treener näeb vajadust, siis võiks ju lisajõud võtta, aga kui pole, ei ole ka midagi hullu,” oli Märten Pajunurm enesekindel.