Liina Tamm

Roman Kožuhhovski panustab taktikalisele mitmekülgsusele

2 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liiga hooajaks valmistuva FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski treenib meeskonda erinevateks taktikalisteks käikudeks, et olla valmis vastavalt vastasele.
“Eesmärk on mängida väljakul mitmekülgset jalgpalli ja vajadusel erineva lähenemisega,” selgitas Roman Kožuhhovski, lisades, et vastased ju õpivad ka Kure mängu tundma ja seepärast peab edu saavutamiseks vajadusel ka taktikat muutma.
“Hea võimalus harjutamiseks on Taliturniiri kohtumised. Eesmärk on tutvuda oma mängijatega, leida omavaheline parem koostöö ja vaadata, kuidas on võimalikult edukalt meie plaane teostada.”
Ukrainlasest peatreener ütles, et ta on maksimalist ning soovib näha treeningutel ja mängus distsipliini. “Tagasiside on olnud mängijatelt hea ja kuigi me räägime erinevas keeles oleme teineteist suurepäraselt mõistnud,” lausus peatreener.
“Olen praegu ettevalmistusperioodiga ja meeste suhtumisega väga rahul. Kuigi me alustasime teistest pisut hiljem oleme lülitanud korralikult tööprotsessi ja mitte mingisuguseid etteheiteid mul ei ole. Jätkame plaanilist ettevalmistust, mille käigus katsetame erinevaid taktikalisi lähenemisi, arendame füüsilist vastupidavust ja muidugi on vaja ka mentaalselt juurde panna.”
Koostöö mängijatega laabub
Samas on Roman Kožuhhovski kõnekeeleks vene keel, mida paljud nooremad mängumehed ei mõista. Peatreeneri hinnangul ei ole see teineteise mõistmisel siiski takistuseks olnud.
Talle on siin olnud heaks abiliseks Rauno Tutk, Sander Laht ja Elari Valmas, palju on aidanud ka Kuressaares toimetav Jan Važinski.
Poolkaitsja Oliver Rass ütles, et trennid on olnud väga head. “Igal tegevusel on olnud oma kindel eesmärk ja väljakul niisama jooksmist ei ole,” lausus ta. “Treener sisendab meile seda, mis on tema soovid ja eesmärgid. Praegu ei ole ta jälginud niipalju meie tehnilisi vigu, kui on keskendunud taktikalise poole arendamisele. Ta rõhutab alati meeskonna ühtsust, vajadust heale koostöövaimule ja toimivale löögirusikale, mis on Kurel alati hea olnud.”
Elari Valmas tunnistas, et tal ei olnud varem Kožuhhovskiga kokkupuudet, kuid esmamuljed on ülimalt positiivsed. “Väga professionaalne, nõudlik ja detailne,” iseloomustas ta peatreenerit.
“Tema treeningud on alati läbimõeldud ja trenni protokollid vormistatud. Roman suhtleb hästi palju mängijatega, räägib kõigiga individuaalselt ja see on ülioluline. Tallinna grupis on kõik väga rahul.”
Koosseis veel lahtine
Kuna hooaeg tuleb pikk ja kohtuda tuleb erinevate vastastega on oluline ka meeskonna koosseisu tihedus. Uutest mängijatest kuulusid koosseisu ja olid katsetamisel Paide Linnameeskonnast lahkunud äärekaitsja Tanel Neubauer, mullu vastavalt FC Flora ja Nõmme Kalju U21 meeskondi esindanud 18-aastased Daniel Tuhkanen ja Nevil Krimm ning Lasnamäe Ajaxiga II liigas mänginud Igor Glubinski. Head võimalused koosseisu saada on Roman Kožuhhovski hinnangul just Nevil Krimmil, kellele peatreener pani silma peale juba Kalju päevil.
Roman Kožuhhovski sõnul on ta praegu koosseisu kuuluvate mängijatega, nende oskuste ja tööeetikaga väga rahul. Küll aga on enne hooaja algust vaja kindlasti juurde veel 3-4 võtmemängijat. “Mehitamist vajavad veel ründeliin, keskväli ja ääred. Selle nimel töö käib ja usun, et leiame siia head mehed,” oli Kožuhhovski optimistlik. Peatreener lisas, et tema jaoks on tähtsad just mängijate tahtelised omadused.

  1. jaanuaril kohtub FC Kuressaare Taliturniiri raames Pärnu Vaprusega.