Narva Transilt saadi minimaalne kaotus (lisatud video)

2 minuti lugemine

FC Kuressaare meeskond tunnistas täna Eesti Jalgpalli Liidu Halliturniiril Narva JK Transi minimaalset 1:0 paremust.

„Mul ei ole meeskonnale suuri etteheiteid, sest Trans valmistub Premium liigas esimese viie hulka saamiseks, meie Esiliigaks,“ rääkis FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak.

Kohtumise ainsa värava lõi idavirukate kasuks 53. minutil Pavel Avdeev. „Lasime lüüa endale väga-väga rumala värava,“ tõdes Pelle Pohlak. „Tegu oli keskkaitsjate Urmas Rajaveri ja Märt Kluge kommunikatsiooni veaga. Üks pidi võtma mängijat ja teine tsooni, kuid omavahel ei räägitud. Vastane jäi värava ette vabaks ja lõi 4-5 meetrilt lihtsa värava.“

Värava video siit

Treeneri sõnul oli meeskond terve esimese ja teise poolaja 10-15 minutit väga hästi mängus sees. Vahetused rikkusid aga natuke rütmi, mehed läksid seatud mängujoonisest välja ja ei suutnud plaanist kinni pidada.

„Eesmärk oli mängida kompaktselt ja pressida poolelt väljakult. Mingil hetkel avaldasime survet liiga kõrgelt ja venitasime oma meeskonnabloki 65-70 meetri pikkuseks ehk kompaktsus kadus ära,“ rääkis peatreener.

Saarlastel oli ka mitu head võimalust. Esimesel poolajal mängisid end löögipositsioonile Sander Laht ja Raido Reinsalu, kuid selle asemel, et 9-10 meetrilt peale lüüa, otsisid nad sööduga kaaslasi ja olukorrad olid läinud. Parim võimalus oli 66. minutil Mikk Rajaveril, kes lõi palli aga üle värava.

Järgmine nädalavahetus on FC Kuressaarel mänguvaba, 21. veebruaril mängitakse kontrollkohtumine FC Flora III –ga. „Keskendume treeningutele,“ rääkis Pelle Pohlak.

„Transiga mängus oli meil ootamatult palju sööduvigu ja see on muidugi probleem. Aga harjutame ka pressingut, sest näen läbi selle meie meeskonnale edu võtit.“

EJL Jalgpallihalli B-turniiri mäng
Pühapäeval, 9. veebruaril kell 13:30, EJL jalgpallihallis
mitteametlik protokoll
FC Kuressaare – Narva JK Trans  0:1 (0:0) 
Värav: 53. Pavel Avdeev
Hoiatused: 51. Märten Pajunurm, 87. Karl Johan Kastein

FC Kuressaare: Riido Reiman, Algis Kelder (46. Urmas Rajaver), Märt Kluge, Märten Pajunurm, Reivo Vinter, Sander Viira (46. Karl Johan Kastein), Sander Seeman, Sander Laht, Raido Reinsalu (46. Reio Alt), Tõnis Koppel (46. Maarek Suursaar), Mikk Rajaver (67. Sander Laur)
Varus: Maarek Suursaar, Urmas Rajaver, Karl Johan Kastein, Sander Laur

Kohtunikud: Tomi Rahula, Rando Kesküla, Andrei Saveljev