Võit! Narva Transile tehti 2:0 ära (lisatud videod)

2 minuti lugemine

Suurepärased  standardolukordade realiseerimised Andre Ilvese (pildil) ja Joel Indermitte poolt tõid Narva JK Transi vastu FC Kuressaarele selle hooaja Premium liiga esimese võidu.

„Võitsime ühe väga tähtsa mängu,“ märkis FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. „Mehed andsid endast selles mängus maksimumi, nad mängisid distsiplineeritult ja isuga. Võitsime tõsise võitluse.“

Laupäeval Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises asusid võõrustajad kohe rünnakule, et mänguohjad enda kätte haarata. 16. minutil teeniti esimene nurgalöök, kuid eesmärgile veel ei jõutud.

Mida aeg edasi seda ohtlikumaks muutusid väljakuperemeeste rünnakud ja värav oli õhus. 24. minutil andis Sander Laht nurgalöögi Transi värava esiposti juurde, kust Andre Ilves palli peaga väravasse koksas. FC Kuressaare asus kohtumist juhtima 1:0.

Kümme minutit hiljem sai nurgalöögi järel peaga löögile keskkaitsja Joel Indermitte, kuid Transi väravavaht Stanislav Pedõk püüdis.

Saarlaste rünnakud aga jätkusid, paaril korral olid aktsioonis Indermitte ja Ilves, kuid Pedõkki neil ületada ei õnnestunud. Poolaja viimasel minutil sai Ilves väravavahiga silmitsi ja otsustas palli üle Pedõki tõsta, kuid napilt üle värava.

Kuressaare meeste hoog jätkus teisel poolajal sealt, kus esimesel lõpetati. Mängitud oli vaid paar minutit, kui Sander Sinilaid palli kahelt meetrilt posti lõi. Pedõkki ei õnnestunud ületada ka Sander Lahel.

Teisel poolajal natuke aktiivsemalt tegutsenud Narva Trans suutis oma ainsa hea olukorra luua 52. minutil pärast seda, kui karistusala juures Kure kaitseliin tegi väikese valearvestuse. Saarlaste õnneks lõi Ilja Šešterkov palli 10 meetrilt latti. Ülejäänud kordadel üritati kauglöökidega, aga esimest korda sellel hooajal Kure väravas seisnud Riido Reiman tegutses nendes olukordades väga kindlalt.

„Vaheajal rääkisime, et teise poolaja algus tuleb raske, sest Transi mehed tahavad kohe tagasi lüüa,“ lausus peatreener, lisades, et paraku jäeti ise ka mõned võimalused löömata ja oleks pidanud asja varem ära lahendama.

Mängu 70. minutil oli ka Pedõk võimetu oma meeskonda väravast päästma. Vasakult läbimurdnud Ilvese tõmbasid Transi kaitsjad maha ja kohtunik määras karistuslöögi. Sinilaiu tsenderduse lõi peaga väravasse Joel Indermitte ja saarlased juhtisid 2:0. „Need olid meil väljamängitud kombinatsioonid,“ rääkis Zamogilnõi löödud väravate kohta.

Sergei Zamogilnõi sõnul on meeskonna meeleolu võiduka mängu järel väga hea. „Kui poisid jätkavad sellise tahtmisega mängimist, siis saame minna veelgi paremaks,“ oli saarlaste loots lootusrikas.

Keskkaitsja ja tänase teise värava autori Joel Indermitte mängujärgne intervjuu:

Järgmises voorus reedel, 3. mail kell 19.30 kohtub FC Kuressaare meeskond võõrsil Tallinna FC Levadiaga, kes täna suure vaevaga alistas Paide Linnameeskonna lõpptulemusega 4:3.

Premium liiga VII voor
Laupäeval, 27. aprillil kell 17:00 Kuressaare linnastaadion

FC KURESSAARE – NARVA JK TRANS  2:0 (1:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 24. Andre Ilves, 70. Joel Indermitte
Hoiatused: 42. Andre Ilves, 65. Elari Valmas, 68. Sander Sinilaid – 67. Dmitri Smirnov, 77. Aleksandr Dubõkin, 84. German-Guri Lvov

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 25-Sander Viira, 14-Edgars Butlers, 21-Joel Indermitte, 6-Pelle Pohlak, 8-Sander Sinilaid, 33-Bert Klemmer, 23-Amor Luup, 10-Andre Ilves (71. 3-Greger Könninge), 26-Sander Laht (64. 11-Raiko Karpov), 39-Elari Valmas (86. 17-Andro Aavik).

Varus: 1-Enri Nurmik, 15-Urmas Rajaver, 19-Ott Reinike, 3-Greger Könninge, 17-Andro Aavik, 11-Raiko Karpov.

JK Trans: 33-Pedõk, 18-Kulikov, 3-Nesterovski, 10-Vnukov (46. 14-Lihhatšov), 17-Smirnov, 16-Taar, 12-Škinjov (71. 9-Lvov), 21-Kutuzov, 13-Dubõkin, 11-Shesterkov (46. 20-Paltsev), 22-Jõgi.
Varus: 1-Poniatovskii, 9-Lvov, 20-Paltsev, 14-Lihhatšov.

Mänguolud: +7, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.